Výsledky vyhľadávania

Ako zistiť číslo listu vlastníctva

pridané Martin Torda na 8 decembra, 2020
0

Ako zistiť číslo listu vlastníctva

Na liste vlastníctva je evidovaná väčšina nehnuteľností na Slovensku. Úschovateľom listov vlastníctva je kataster. Všetky listy vlastníctva si vieme vybrať na katastroch určených pre danú lokalitu. Zoznam katastrov najdete tu. Informatívny list vlastníctva si vieme pozrieť aj na internete. Nachádza sa na stránke katastra – katasterportal.sk. Ako zistiť číslo listu vlastníctva.

 

Ako však nájdeme list vlastníctva a jeho číslo? Možností je viac. Najjednoduchšie nájdeme list vlastníctva a jeho číslo, keď vieme meno, priezvisko a dátum narodenia majiteľa nehnuteľností. K tomu však potrebujeme vedieť aj v akej lokalite sa nehnuteľnosť nachádza.

 

Číslo listu vlastníctva podľa mena

Kataster eviduje nehnuteľnosti podľa kraja, okresu, obce, katastrálneho územia. Ak, teda hľadáte nehnuteľnosť – číslo listu vlastníctva cez kataster portál vždy aj pri hľadaní cez meno vlastníka potrebujete vedieť, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

Zadáte, teda potrebné údaje a následne meno majiteľa nehnuteľnosti a kataster portál vám vyhľadá nehnuteľnosti, ktoré vlastní v danej lokalite zadaný majiteľ.

 

Čislo listu vlastníctva podľa súpisného čísla

Číslo listu vlastníctva môžete tiež zistiť podľa súpisného čísla domu. Každá skolaudovaná stavba má svoje súpisné číslo, pod ktorým je evidovaná v katastri. Ak, teda poznáte súpisné číslo nehnuteľnosti – domu viete vyhľadať list vlastníctva, jeho číslo a všetky údaje, ktoré potrebujete vedieť. Kto vlastní nehnuteľnosť, na akom pozemku nehnuteľnosť – dom stojí, adresu nehnuteľnosti. Proste všetky údaje, ktoré vám poskytne list vlastníctva.

Čo ak neviete súpisné číslo? Jednoduchá pomôcka je program google maps, kde zadáte adresu a číslo vchodu a pred lomítkom, ktoré je pred číslom vchodu je väčšinou súpisné číslo. Teda pokiaľ je tam uvedené číslo tak je to súpisné číslo. Môže sa stať, že niektoré adresy nebudú mať na google maps uvedené súpisné číslo. Vtedy máte iba jednu možnosť ísť na danú adresu a opísať si súpisné číslo z domu.

 

Číslo listu vlastníctva podľa pozemku

Ako zisitím číslo listu vlastníctva na pozemok? V podstate môžete použiť prvú možnosť, pri ktorej potrebujete vedieť meno a priezvisko vlastníka. Ak neviete meno a priezvisko vlastníka máte ešte jednu možnosť zistiť číslo listu vlastníctva cez číslo pozemku.

Ak neviete ani číslo parcely potrebujete vedieť v akej lokalite sa pozemok nachádza. Potom použijete program – web zbgis, na ktorom ak poznáte katastrálne územie a vyhľadáte si v danej lokalite na mape umiestnenej na spomínanom webe daný pozemok zistíte tiež aj číslo listu vlastníctva.

Takto jednoducho cez internet viete zistiť číslo listu vlastníctva.

 

Ako zistiť číslo listu vlastníctva

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy