Výsledky vyhľadávania

Ako zistiť číslo listu vlastníctva

pridané Estate Union na 8 decembra, 2020
2 komentáre
Möbelix

Ako zistiť číslo listu vlastníctva

Na liste vlastníctva je evidovaná väčšina nehnuteľností na Slovensku. Úschovateľom listov vlastníctva je kataster. Všetky listy vlastníctva si vieme vybrať na katastroch určených pre danú lokalitu. Zoznam katastrov najdete tu. Informatívny list vlastníctva si vieme pozrieť aj na internete. Nachádza sa na stránke katastra – katasterportal.sk. Ako zistiť číslo listu vlastníctva.

Ako však nájdeme list vlastníctva a jeho číslo? Možností je viac. Najjednoduchšie nájdeme list vlastníctva a jeho číslo, keď vieme meno, priezvisko a dátum narodenia majiteľa nehnuteľností. K tomu však potrebujeme vedieť aj v akej lokalite sa nehnuteľnosť nachádza.

List vlastníctva podľa mena

Kataster eviduje nehnuteľnosti podľa kraja, okresu, obce, katastrálneho územia. Ak, teda hľadáte nehnuteľnosť – číslo listu vlastníctva cez kataster portál vždy aj pri hľadaní cez meno vlastníka potrebujete vedieť, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

Zadáte, teda potrebné údaje a následne meno majiteľa nehnuteľnosti a kataster portál vám vyhľadá nehnuteľnosti, ktoré vlastní v danej lokalite zadaný majiteľ.

List vlastníctva podľa súpisného čísla

List vlastníctva môžete tiež zistiť podľa súpisného čísla domu. Každá skolaudovaná stavba má svoje súpisné číslo, pod ktorým je evidovaná v katastri. Ak, teda poznáte súpisné číslo nehnuteľnosti – domu viete vyhľadať list vlastníctva, jeho číslo a všetky údaje, ktoré potrebujete vedieť. Kto vlastní nehnuteľnosť, na akom pozemku nehnuteľnosť – dom stojí, adresu nehnuteľnosti. Proste všetky údaje, ktoré vám poskytne list vlastníctva.

Čo ak neviete súpisné číslo? Jednoduchá pomôcka je program google maps, kde zadáte adresu a číslo vchodu a pred lomítkom, ktoré je pred číslom vchodu je väčšinou súpisné číslo. Teda pokiaľ je tam uvedené číslo tak je to súpisné číslo. Môže sa stať, že niektoré adresy nebudú mať na google maps uvedené súpisné číslo. Vtedy máte iba jednu možnosť ísť na danú adresu a opísať si súpisné číslo z domu.

List vlastníctva na pozemok

2 thoughts on “Ako zistiť číslo listu vlastníctva

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy