Výsledky vyhľadávania

Bambusové uteráky

pridané Estate Union na 27 apríla, 2021
0
Bambusové uteráky

Bambusové uteráky

Keď sa povie uterák, tak si väčšina z nás predstaví klasický uterák. Väčšinou je vyrobený z bavlny. Pravdepodobne vás prekvapí to, že uteráky sa vyrábajú aj z bambusu. Bambusové uteráky sa vyznačujú štvornásobnou savosťou, ako ich príbuzné bavlnené a froté uteráky. Sú anitalergické a antibakteriálne. Rýchlejšie schnú a nezapáchajú tak ako bežné uteráky. 

Z tohoto dôvodu sa stávajú stále viac obľúbenejšie. Potrebujete si kúpiť nový uterák alebo osušku? Určite zvážte možnosť výberu bambusového úteráka či osušky. 

V tomto článku sa dozviete viac o bambusových materiáloch, dôvod prečo sú antialergické a antibakteriálne. Čítajte ďalej! 

Ponuku bambusových uterákov a osušiek nájdete tu>>>.

Prečo sú bamusové uteráky a osušky antibakteriálne?

Bambusové vlákno pre priemyselné spracovanie je novinkou od konca 20 storočia. Získava sa mechanickým alebo chemickým spôsobom zo stonky bambusu. 

Známe je však využitie bambusu na tvorbu bambusových texitílií z dávnych čias (tvorba lana pred  cca 2.000 rokmi a uhlikovo bamusového vlákna v žiarovke z roku 1854).

Prvú prakticky využiteľnú mechanickú technológiu na spravovanie bambusu začali realizovať v Číne v roku 2003. Všetky dodávky vlákien na priemyselné spracovanie z bambusu pochádzajú od začiatku 21. storočia z Číny.  

Výhodou látok vyrobených z bambusového vlákna je ich ekologickosť a nezávadnosť. Sú antialergéne a antibakteriálne.

Bambusové uteráky

Analýza juhoafrických vedcov (Stellenbosch Univerzity) z roku 2011 zoberajúca sa obsahom antibakteriálnych látok a chemikálii v úpletoch z celulózových vlákien ukázala, že tak, ako prírodné bambusové vlákna tak aj bambusová viskóza obsahujú látku kun, ktorá zabraňuje šíreniu baktérií. 

Z uvedeného dôvodu uteráky a usušky z bambusu nesmrdia, ak sú dlhšie mokré po častom utieraní zaväsené v kúpeľmi. 

Uteráky a osušky z bambusu rýchlejšie schnú. Vďaka týmto vynikajúcim vlastnostiam sa v nich netvorí pleseň ani jej zárodky. Nepôsobia agresívne na pokožku, čo ocenia ľudia, ktorí majú problémy s pokožkou a citlivo reagujú na baktérie a plesne. 

Uteráky a osušky z bambusu sú síce trošku drahšie, no ich kvalita a výdrž materiálu, z ktorého sú vyrobené určite spolu s ďalšími spomínanými benefitmi vyvážia tento cenový rozdiel.

Pocitovo je utieranie nahého tela najmä do osušky lepšie a luxusnejšie. Uteráky a osušky z tohoto materiálu môžeme iba odporúčať. Kúpiť ich môžete tu >>>. 

Buďte bez baktérií v uteráku a osuške!

Neváhajte a vyberte si tieto skvelé uteráky a osušky z bambusu ešte dnes. Už nikdy nebudete mať smradľavé ruky po ich utrení a nebudete sa chcieť znova osprchovať alebo okúpať po osušení stuchnutou osuškou.

Vybrať si môžete z rôznych farieb, ktoré sa vám určite budú hodiť do vašej kúpeľne. Osušky a uteráky sú vyrábané v štandartných rozmeroch, ako klasické uteráky a osušky. 

Ponuku bambusových uterákov a osušiek nájdete tu>>>.

Pozrite si ponuku bambusových uterákov a osušiek, vyberte si svoju veľkosť a obľubenú farbu. Objednajte si

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy