Výsledky vyhľadávania

Dekorácie do spálne

pridané Estate Union na 6 mája, 2021
0

Ako vybrať dekorácie do spálne

Zariadenie spálne netvorí len nábytok. Významným prvkom sú doplnky a dekorácie do spálne. Práve tie dodávajú celému priestoru útulnosť, čím z neho vytvárajú prostredie, v ktorom si vždy odpočiniete.

Vhodné farby a rozmery

Doplnky do spálne vyberajte podľa farebnosti miestnosti a atmosféry, ktorú by ste chceli vytvoriť. Ak je zariadenie a steny, prípadne podlaha v jednej farbe, môžete ich vhodne doplniť. 

Môžete sa pritom rozhodnúť pre zaujímavý kontrast alebo jemné zladenie. Ak preferujete zladenie, k bledému nábytku vyberte doplnky v pastelových odtieňoch modrej a zelenej, ktoré pôsobia upokojujúco. 

Pre vytvorenie kontrastu siahnite po ich sýtejších odtieňoch. Nemusíte sa však držať len týchto farieb. Pokiaľ sú vašimi obľúbenými iné odtiene, pokojne si ich doprajte aj v spálni. 

V modernom priestore veľmi pekne pôsobí žltá ale i karamelová a môžete siahnuť aj po fialovej.

 

Koľko dopolnkov zvoliť?

Častou chybou pri zariaďovaní interiéru je veľké množstvo dekorácií. Pri nákupe si preto vopred premyslite, ako budú spolu v jednej miestnosti pôsobiť. 

V spálni budete potrebovať bytový textil, ako sú záclony, závesy, posteľné obliečky a prípadne tiež dekoračné vankúše na posteľ. Na zemi bude veľmi pekne vyzerať kusový koberec s dlhým vlasom.

Ostatné doplnky a dekorácie vyberajte až po textile. Zohľadnite jeho farebnosť a vhodne nimi doplňte celý dizajn izby.

 

Obliečky

Záclony

Pozor na rozmery

Rozmery spálne často nedovolia siahať po veľkých dizajnových kúskoch. V malej miestnosti by vyzerali priveľmi robustne až gýčovo. Ak máte radi umenie, zvoľte jeden dominantný kúsok na stenu alebo samostatne stojace dielo.

Ostatné doplnky by mali byť menších rozmerov. Zvážte tiež ich počet. Spálňa preplnená mnohými vnemami nie je vhodným prostredím na odpočinok.

 

Dizajnové doplnky

Aké dekorácie vybrať

spálni si môžete vytvoriť prostredie plné pekných spomienok, napríklad z dovoleniek. Môžu to byť suveníry z ciest alebo fotografie v rámikoch. Veľmi pekne vyzerá tiež zrkadlo na stene. Nezabudnite na svietidlá, ktorými vytvoríte príjemnú večernú atmosféru.

Stolové lampy

Zrkadlá

Dekorácie do spálne

Na dekorovanie spálne, no aj každej izby v našom interiéry môžeme použiť aj tapety. Moderné dizajnové tapety nájdete tu >>>>.  Vytvorte si tú pravú atmosféru vo vašej spálni. Vaše telo sa lepšie zrelaxuje.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy