5 faktorov, ktoré treba zvážiť pri hľadaní nového bývania pre rodinu s deťmi

Výsledky vyhľadávania

Hľadanie nového bývania

pridané Estate Union na 4 októbra, 2019
0

Hľadanie nového bývania

5 faktorov, ktoré treba zvážiť pri hľadaní nového bývania pre rodinu s deťmi

Ak hľadáte nové bývanie pre vašu rodinu, musíte pritom zohľadniť mnoho kritérií. Okrem počtu potrebných izieb či ceny za nehnuteľnosť je dôležité zvoliť správnu lokalitu. Malo by to byť také miesto, ktoré bude vyhovovať všetkým potrebám vašej rodiny. Poradíme vám, na čo všetko myslieť pri jej výbere.

 

Počet a vek detí

Začiatok výberu lokality sa bude odvíjať od počtu a veku vašich detí. Keďže rozhodovanie o bývaní patrí medzi dlhodobé rozhodnutia, je dobré, aby vybrané miesto vyhovovalo vašim požiadavkám nie len dnes ale aj v dlhšom časovom horizonte. Rozmýšľajte preto nad tým, v akej fáze života sa budete vy a deti nachádzať o desať rokov. Ak máte menšie deti, lokalita, ktorú si vyberiete by mala spĺňať nasledovné:

 

1. Blízkosť školy a škôlky

Dochádzať denne do zamestnania s tým, že cestou musíte zaviesť deti do školy a škôlky je veľmi náročné. O to viac, že vo väčších mestách sa každý deň ráno aj popoludní ocitnete v dopravnej špičke. A to ešte nespomínam problémy s parkovaním v blízkosti škôl, kde sa s pri výstavbe s takým dopravným náporom vopred nepočítalo. Najvhodnejšia lokalita je preto taká, kde môžete deti do škôlky odviesť pešo. Aj väčšie deti iste ocenia to, že to nebudú mať do školy ďaleko. Ďalšou výhodou je aj blízkosť spolužiakov, medzi ktorými si deti nájdu kamarátov.

 

2. Bezpečnosť detí

Dôležitá je aj hustota dopravy v blízkom okolí. Vyberajte lokalitu, kde je možné dostať sa do školy, prípadne do najbližšej samoobsluhy bez nutnosti prechodu cez cestu. Oceníte to, keď deti podrastú a budú sa chcieť pohybovať po okolí bez vás.

 

3. Ihriská a športoviská

Ak sa v lokalite, ktorú si vyberiete, nachádzajú ihriská a športoviská pre deti, ušetrí vám to mnoho času a energie. V blízkosti vášho nového bývania by sa iste malo nachádzať ihrisko s preliezkami a pieskoviskom. Výhodou je, ak sa na ihrisku nachádzajú preliezky vhodné pre rôzny vek. Tak sa väčšie deti nebudú nudiť na ihrisku určenom pre predškolský vek. Pre väčšie deti hľadajte v okolí tiež ihriská vhodné na futbal či basketbal.

 

4. Obchody v dosahu

Pri menších nákupoch oceníte blízkosť obchodov. Najlepšie do 15 minút pešej chôdze. Ľahko tak vždy dokúpite potrebné potraviny či iné drobnosti počas prechádzky alebo na ceste z práce.

 

5. Blízkosť krúžkov

Mnohí rodičia sa sťažujú na to, že sa počas pracovného týždňa cítia ako taxikári. Je to preto, že škola a krúžky, ktoré deti navštevujú, sa nachádzajú v rôznych lokalitách. Ak je to možné, mali by ste preto pri výbere vášho bývania zvážiť aj tento faktor. Vyberajte miesto, kde je široká ponuka záujmových činností. Ušetríte si tak mnoho dlhých hodín za volantom aj financií na benzín.

 

Hľadanie nového bývania

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť? Kliknite sem. Rád vám pomôžem.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy