Kúpa nehnuteľnosti

Výsledky vyhľadávania

Kúpa nehnuteľnosti

pridané Estate Union na 17 decembra, 2020
0

Kúpa nehnuteľnosti

Momentálne sa pravdepodobne nachádzate v situácii, kedy hľadáte kupujúceho na vašu nehnuteľnosť. Ako postupovať v hľadaní ideálneho kupujúceho? V článku „Kúpa nehnuteľnosti“ sa dočítate, ako nájsť vhodného kupujúceho na vašu nehnuteľnosť.

 

Dôvod predaja nehnuteľnosti

V prvom rade si treba položiť otázku prečo potrebujeme predať svoju nehnuteľnosť. Čo predajom sledujeme. Ako rýchlo potrebujeme nehnuteľnosť predať. Kam sa po predaji nehnuteľnosti nasťahujeme, ak predávame nehnuteľnosť, v ktorej momentálne bývame.

Väčšina z nás predáva nehnuteľnosť z dôvodu kúpy novej nehnuteľnosti. Vtedy by sme mali myslieť hlavne na správne nastavenie ceny za nehnuteľnosť. Získanú sumu budeme potrebovať na kúpu nového bývania.

Pri stanovení predajnej ceny za nehnuteľnosť treba myslieť na všetky poplatky, ktoré budeme musieť z obrdžanej sumy zaplatiť.

 

Sú to najmä poplatky:

 

 • poplatok za predčasné splatenie hypotekárneho úveru banke (ak je nehnuteľnosť kupovaná na hypotéku),
 • poplatok daňovému úradu za daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti (ak taký vznikne),
 • poplatok za odvody do zdravotnej poisťovne súvisiace z príjmu pri predaji nehnuteľnosti (ak taký vznikne),
 • poplatok za sprostredkovanie predaja nehnuteľnosti realitnej kancelárii (ak na predaj použijeme realitnú kanceláriu)
 • poplatok za vklad do katastra (ak na predaj nepoužijeme realitnú kanceláriu)
 • poplatok za právne služby (vyhotovenie kúpnej zmluvy)
 • poplatok za notársku úschovu alebo vinkuláciu kúpnej ceny
 • poplatok za sťahovanie – vypratanie nehnuteľnosti

 

Výsledná suma po uhradení všetkých poplatkov súvisiacich s predajom nehnuteľnosti a nasporenou sumou by mala postačovať na kúpnu nášho nového bývania. Inak budeme musieť využiť na kúpu nového bývania hypotéku.

 

Pri predaji nehnuteľnosti a výbere vhodného kupujúceho treba myslieť aj na čas odovzdania nehnuteľnosti do užívania novému vlastníkovi. Celý proces predaja nastavte tak, aby ste mohli v predávanej nehnuteľnosti bývať do času pokiaľ vám bude odovzdaná kupovaná nehnuteľnosť do užívania.

 

Ak si zodpovieme na všetky otázky a určíme si predajnú cenu za nehnuteľnosť mali by sme vedieť, ako nastaviť celý proces predaja, aby bol predaj úspešný a získali sme cenu, ktorú potrebujeme.

 

 

Kúpa nehnuteľnosti

Predaj nehnuteľnosti väčšina z nás robí raz za život. Nerobte chyby, ktoré vás môžu stáť tisícky eur. Zvážte, ako predať nehnuteľnosť, tak aby ste získali najvyššiu cenu za najkratší čas. Vďaka kvalitnej prezentácii dokážete získať až o 6% viac. Pri cenách nehnuteľnosti je táto suma veľmi zaujímavá.

 

Spravte zo svojej nehnuteľnosti jedinečnú a neodolateľnú ponuku. Prezentujte ho kvalitne.

 

Viete, čo ovplyvňuje cenu vašej nehnuteľnosti pri jej predaji?

 

1. Kvalitná prezentácia

2. Lokalita, v ktorej sa nehnuteľnosť nachádza

3. Jedinečnosť ponuky

4. Stav bytu

5. Stav domu, v ktorom sa nehnuteľnosť nachádza

 

Pri predaji nehnuteľnosti väčšina predávajúcich podcení kvalitu prezentácie. Robí tú najväčšiu chybu, ktorá ich oberá o tisícky eur:

 • nekvalitné fotografie,
 • absencia prípravy bytu na predaj,
 • odstránenie prasklín,
 • vypálených žiaroviek,
 • starej maľovky,
 • nedokončených – nedotiahnutých detailov,
 • absencia príjemnej atmosféry.

 

Ak si kladiete otázku, ako dobre predať nehnuteľnosť mali by ste sa zamyslieť v prvom rade nad kvalitou jej prezentácie.

 

Nerobte tú istú chybu pri predaji nehnuteľnosti, ako väčšina predávajúcich.

 

Ako má vyzerať kvalitná prezentácia pri predaji nehnuteľnosti kliknite sem >>>.

 

 

Príprava nehuteľnosti 

1. Dôkladne pripravte nehnuteľnosť na predaj, priestor vyčistite, prevzdušnite, prevoňajte, odstráňte všetky osobné veci, magnetky z chladničky, fotografie z komôd, políc, maľované obrázky od detí. Kupujúci sa lepšie stotožní s nehnuteľnosťou, vie si seba predstaviť, ako býva, žije v nehnuteľnosti. Takto pripravenú nehnuteľnosť na predaj zachyťte na fotografiách, videu, 3D vizualizácii – prezentácii,

 

Fotografie

2. Pri prezentácii nehnuteľnosti na predaj si dajte záležať na kvalitných fotografiách. Kvalitné fotografie odprezentujú priestor tak, ako v skutočnosti vyzerá, jeho skutočnú veľkosť, čírosť, čistotu a krásnu farebnosť prezentovanej nehnuteľnosti,

 

Video prehliadka

3. Veľmi dôležitou pri predaji nehuteľnosti je video prehliadka. Vďaka nej dokážete navodiť atmosféru nehuteľnosti, prevediete záujemcov celou nehnuteľnosťou no aj jej okolím. Môžete vypichnúť krásy lokality, občiansku vybavenosť, možnosť relaxu a oddychu, dopravnú dostupnosť. Tieto informácie ocenia kupujúci, ktorí sú väčšinou po zhliadnutí video prehliadky rozhodnutí nehuteľnosť kúpiť. Eliminujete tak strávený čas a náklady na prehliadky,

 

3D vizualizácia – prehliadka

4. Čerešničkou na torte pri prezentácii predaja nehnuteľnosti je 3D vizualizácia – prehliadka nehnuteľnosti. Kupujúci sa môže voľne vo svojom počítači, tablete, mobile pohybovať po priestore nehnuteľnosti, balkóne, lódžie, ako dlho chce, koľkokrát chce. Vďaka dôkladnému preskúmaniu nehnuteľnosti ešte pre prehliadkou navodíte v kupujúcich zväčšený záujem o kúpu, ľahšie si už pred fyzikou prehliadkou dokážu predstaviť svoj život v danej nehnuteľnosti. Umocníte ich rozhodnutie kúpiť vašu nehnuteľnosť,

 

Pôdorys

5. Súčasťou predaja nehnuteľnosti je aj pôdorys. Kupujúci spoznajú priestor a vedia si lepšie rozvrhnúť jeho zariadenie a vybavenie,

 

Vlastná webová stránka 

6. Nadstavbou pri prezentácii nehnuteľnosti na predaj je vlastná stránka predávaného nehnuteľnosti. Nehnuteľnosť tak pôsobí veľmi exkluzívne, jedinečne a lákavo. Kupujúci sa sústredí iba na vašu nehnuteľnosť, nie je rozptylovaný konkurenčnými ponukami,

 

Texty 

7. Texty opisujúce predávanú nehnuteľnosť. Snažte sa konkrétne, vyzdvihnúť výhody nehnuteľnosti, jej vybavenia a dispozíciu. Opíšte lokalitu, občiansku vybavenosť, dostupnosť. Spomeňte orientáciu na svetové strany, opíšte stav domu, stav stúpačiek, zateplenie domu, výťahy. Kupujúci bude mať lepšiu predstavu, čo ho čaká, keď začne v nehnuteľnosti bývať,

 

Marketing a reklama

8. Kvalitnú prezentáciu treba ukázať, čo najväčšiemu počtu ľudí. Využite silu sociálnych sietí. Zacieľte na danú skupinu ľudí a odprezentujte predaj nehnuteľnosti tisíckam ľudí, ktorí možno momentálne ani nad kúpou nehnuteľnosti zatiaľ neuvažujú. Zviditeľnite predaj nehnuteľnosti aj tým, ktorí aktuálne hľadajú no na realitných portáloch sa vaša nehnuteľnosť stratil v ponuke ďalších nehnuteľností.

 

Predávate byt? Prečítajte si článok  „Predaj bytu“ kliknite sem >>>. 

 

Kúpa nehnuteľnosti

 

Chcem predať nehnuteľnosť za viac, kliknite sem >>>.

 

Predaj nehnuteľnosti väčšina z nás robí raz za život. Nerobte chyby, ktoré vás môžu stáť tisícky eur. Zvážte, ako predať nehnuteľnosť, tak aby ste získali najvyššiu cenu za najkratší čas. Vďaka kvalitnej prezentácii dokážete získať až o 6% viac. Pri cenách nehnuteľností je táto suma veľmi zaujímavá.

 

Spravte zo svojej nehnuteľnosti jedinečnú a neodolateľnú ponuku. Prezentujte ju kvalitne.

Splniť všetky tieto body, ako predať nehnuteľnosť a veľa ďalších môže byť náročné.

 

Chcem predať nehnuteľnosť.

Potrebujete pomôcť s predajom nehnuteľnosti? Kliknite sem.

Rád Vám pomôžem.

 

 

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy