Výsledky vyhľadávania

Matrac

pridané Estate Union na 9 mája, 2021
0

Ako vybrať správny matrac

Pre spánok, po ktorom sa ráno zobudíte výdatne občerstvení, potrebujete kvalitný matrac. Nepohodlné spanie môže mať za následok bolesti chrbta, šije alebo kĺbov. Aby ste vybrali matrac, ktorý vám bude vyhovovať, prečítajte si krátky návod, ktorý vám v tom pomôže.

Akú tvrdosť vybrať

Tvrdosť matraca, ktorá vám bude vyhovovať, je daná vašou hmotnosťou a tiež polohou, v ktorej najčastejšie spávate.

Matrace si môžete pozrieť

Tvrdosť 1

Matrace s tvrdosťou 1 budú vyhovovať ľuďom s hmotnosťou do 60 kg a tým, ktorí trpia bolesťami kĺbov. Bude vyhovovať aj seniorom. Tieto matrace sú najmäkšie, nebudú preto vhodné pre ľudí, ktorí spávajú na chrbte — telo by prepadalo v bedrovej oblasti nižšie. Materiálmi, z ktorého sú vyrobené, sú pena alebo latex. Výborne sa prispôsobia tvaru ľudského tela a vyvíjajú len minimálny protitlak.

Tvrdosť 2

Matrac tvrdosti 2 sa dobre prispôsobuje tvaru tela. Je vhodný pre spánok na boku alebo tých, ktorí spávajú vo všetkých polohách. Pri spánku na chrbte zároveň poskytuje oporu chrbtici. Využijú ho ľudia  s hmotnosťou maximálne 100 kg. Matrac tvrdosti 2 sa vyrába zo studenej peny a môžete si ho zakúpiť aj v sendvičovom prevedení. V tejto tvrdosti nájdete tiež pružinové matrace.

Tvrdosť 3

Stredne tvrdý matrac do 120 kg poskytuje oporu pre chrbticu. Menej sa prehýba a je vhodný pre mladých ľudí a pre deti. Vyrába sa v pružinovom a sendvičovom prevedení a môžete si tiež kúpiť matrac tvrdosti 3 z rôznych druhov peny.

Tvrdosť 4

Tvrdosť 4 sa odporúča do maximálnej hmotnosti 150 kg. Poskytuje dostatočnú oporu pre celé telo, pri častom spaní na boku ale nebude vhodnou voľbou. V tejto polohe by vás počas noci mohlo budiť nepríjemné tlačenie na bokoch a stehnách. Vhodný je najmä pre tých ľudí, ktorí najčastejšie spia na chrbte. Tvrdosť 4 sa vyrába z polyuretánovej peny, ktorá sa kombinuje s kokosovým vláknom alebo inými materiálmi.

Neviete si vybrať? Potom je tu možnosť kúpiť matrac dvojitej tvrdosti. Tento typ je vyrobený tak, že na každej strane má inú tvrdosť. Matrac si môžete otočiť podľa aktuálnej potreby.

Matrace si môžete pozrieť

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy