Výsledky vyhľadávania

Moderné obývačky

pridané Estate Union na 29 apríla, 2021
0

Väčšina ľudí túži po modernej obývačke. Niektorí sa nevedia zorientovať a zladiť svoje predstavy do reálnej podoby. Navštevujú obchodné domy s nábytkom, kde sú umiestnené moderné obývačky, aby si urobili vo výstavných kójach predstavu, ako by mohla vyzerať ich nová moderná obývačka. 

V tomto článku by sme vás radi inšpirovali a ukázali vám moderné možnosti zariadenia obývačky. 

Moderné obývačky

Pekne zariadený interiér nášho bývania prispieva k lepšiemu oddychu po čase strávenom v práci. Je skvelé, keď sa môžeme tešiť na chvíle strávené v našej modernej obývačke pri pozeraní telvízie, počúvaní hudby alebo čítaní si v ušiaku či v sedačke.

Základnými prvkami každej obývačky sú sedačka, kreslo, televízor, obývačkové skrinky, komoda, svietidlá. Ak všetko dobre zladíme vytvoríme útulný priestor na všetky chvíle, ktoré tak milujeme.

Pozrite si pár obývačiek na inšpiráciu.

Rohové sedačky

K najväčšiemu pohodliu v obývačke prispieva sedačka, na ktorej sa môžete dostatočne rozvaliť. Po celom dni v práci každý ocení ak si svoju obľúbenú televíznu reláciu pozrie z pohodlnej sedačky. 

Nároky na sedaču sú, teda dosť vysoké. Musí spĺňať všetky nároky na funkčnosť, pohodlie a dizajn. Na uvedenej stránke nájde veľký výber dizajnových a pohodlných sedačiek. Väčšina z nich sa dá aj rozložiť, čím sa zväčší priestor na relax – bufáčik a prípadne prespanie hostí.

SOFA - rozkladacie sedačky

Tento typ sedačky sa skevelo hodí ku kreslu a do priestorov, kde sa nezmestí, prípadne sa nehodí rohová sedačka. Väčšina sedačiek je rozkladacích, čo umožní prespať vašej návšteve, keď sa to zvrtne alebo prídu vás pozrieť z iného mesta.

Pri výbere sedačky na nožičkách a kombináciou s masívnym drevom pod sedením docielite moderný retro vzhľad. Vaša obývačka s týmto dominantným prvkom nadobudne úplne nový rozmer. Pozirte si viac fotografií na uvedenej stránke.

Kreslá ku sedačkám

Moderné obývačky

Obývačkové zostavy, komody, skrinky

K modernej obývačke neodmysliteľne patria obývačkové zostavy, skrinky a komody. Celkový vzhľad obývačky dotvárajú rôzne bytové doplnky, koberce, lampy, konferenčné stolíky a príručné stolíky. 

Často sa prepája moderný nábytok  so starožitným nábytkom. Väčšinou sa ako výrazny prvok v obývačke použije aj starožitný nábytok, stolík, komoda, lampa, ktoré prepoja súčasnoť s minulosťou. 

Prípadne sa použije nový nábytok s retro dizajnom. 

V galérii nižšie si môžete pozrieť niekoľko komôd a skriniek, alebo sa prekliknite na stránku s väčšou ponukou fotografií.

Televízne stolíky

Jeden detail venovaný prvku, ktorý zmení celý pocit z interiéru vašej novej obývačky. Veľmi jednoducho zmeníte celkový dojem zo vzhľadu vášho obytného priestoru. 

Najlepšie je zmeniť prvok, ktorý máte najviac na očiach počas doby strávenej v obývačke. Najčastejšie sa pozeráme na televíziu. Vašu pozornosť najviac upúta televízny stolík. 

Televíznych stolíkov je v ponuke veľké množstvo. Je to neodeliteľná súčasť obývačky a veľa výrobcov venuje tomuto typu nábytku veľkú pozornosť. 

Nie je však stolík ako stolík. Pri tvorbe celkového dizajnu modernej obývačky zohráva dizajn televízneho stolíka dôležitú úlohu.

Televízny stolík je nábytok, ktorý máme asi najviac na očiach počas doby strávenej v obývačke. Pri vhodnom zladení jeho dizajnu s celkovým vzhľadom novej obývačky dosiahneme dokonalý pocit a harmóniu. Inšpirovať sa môžete v galérii nižšie.

Svietidlá do obývačky

Stlačil som vypínač a bolo svetlo. Pravdepodobne nám dáte za pravdu, že bez príjemného osvetlenia by boli naše večery strávené v obývačke chladnejšie a menej upokojujúce. 

Svetlo je najdôležitejším prvkom v interiéry. Niekedy je ho málo inokedy priveľa. Pri sledovaní televízie často využijeme sotolové lampy. Inokedy, keď potrebujeme viac svetla si zapneme luster. 

Pri čítaní inklinujeme k svetlu nasmerovanému priamo na knihu alebo časopis. Každá situácia si vyžaduje iné svetlo. 

Mohol by vás zaujímať článok „Bytové doplnky“, čítajte tu >>>>.

Stolové lampy

Vhodne zvoleným svetlom a dizajnom stolovej lampy vytvoríme to správne prostredie. Zvýrazníme intimitu okamihu, pocit uvoľnenia a romantickú atmosféru. 

Mäkké tlmené svetlo zo stolovej lampy pôsobí upokojujúco a lahodí našim očiam. Zjemní priestor pri sledovaní televízie.

Priestor zaliaty svetlom zo stolovej lampy pôsobí príjemnjšie a vo večerných časoch uvoľní myseľ a ducha po namáhavom dni. 

Pozrite si galériu nižšie a nechajte sa inšpirovať svetlom.

Stojace lampy

Pre väčšie svetlo, ktoré potrebujeme napríklad pri čítaní alebo v čase návštevy prípadne rodinnej debaty sa nám hodia stojace lampy. Stojace lampy dokážu tiež vytvoriť príjemnú až intímnu pohodu podobne ako stolové lampy. 

Ich výhodou je, že nám v prípade potreby vedia poskytnúť viac svetla. V niektorých prípadoch sa jedná o krásne dizajnové skvosty, ktoré dokážu zmeniť celkový dojem z priestoru našej obývačky. Vhodný výber stojacej lampy dotvorí celkový pocit z nášho priestoru.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy