Nájomné byty Bratislava

Výsledky vyhľadávania
pridané Estate Union na 7 januára, 2021
0

Nájomné byty Bratislava

V Bratislave má pribudnúť ešte v tomto volebnom období 100 nájomných bytov

Bratislava. Vývoj cien nehnuteľností v Bratislave v poslednom období nabral strmú stúpajúcu tendenciu. Je to spôsobené vysokým dopytom po bývaní v hlavnom meste. Riešením tohoto stavu by mohli byť nové nájomné byty v Bratislave.

Bratislava plánuje do dvoch rokov vybudovať 100 nájomných bytov. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa magistrátu Katarína Rajčanová. Mesto má rozpracovaných 12 projektov výstavby nájomných bytov.

Mesto plánuje rekonštrukciu zanedbaných objektov, vlastnú výstavbu, známu zámenu objektov a pozemkov, no aj spoluprácu s developermi. Ak všetko pôjde podľa plán ešte v tomto volebnom období pribudne 100 nájomných bytov a ďalších 500 bude v procese výstavby alebo obstarávacích procesov.

Ďalším plánom magistrátu počas tohto volebného obdobia je aj predĺženie električkovej trate do Petržalky. V októbri roku 2020 bolo na tento projekt vyhlásené verejné obstarávanie.

Ukončenie verejného obstarávania je naplánované do konca septembra 2021 v predpokladanej hodnote 91 mil. eur bez DPH. Samotná električková trať je navrhnutá, ako zelená trať s použitím rozchodníkov, ktorá sa bude aplikovať podobne, ako pri rekonštrukcii Dúbravsko – Karloveskej radiály.

Mesto má zodpovednosť voči stovkám tisícom obyvateľov Bratislavy zabezpečiť fungujúci nosný dopravný systém a predísť dopravnému kolapsu v danej zóne. Z uvedeného dôvodu si nemôže dovoliť odkladať proces prípravy novej električkovej trate v okolí Slovenského národného divadla.

Dopravná situácia v Bratislave kolabuje najmä v smere na Vrakuňu a Podunajské Biskupice. Samotní obyvatelia týchto a priľahlých lokalít strávia v každodennej zápche niekoľko hodín.

 

Nájomné byty Bratislava

Zlepšením dopravnej situácie sa zlepší život obyvateľov Bratislavy no stúpnu aj ceny bytov. Nehnuteľnosti v lokalitách, kde je vybudovaná električka majú vyššiu hodnotu. Vďaka dobre dopravnej dostupnosti ich populurita neustále stúpa.

Nové nájomné byty pomôžu spomaliť dramatický rast cien nehnuteľností. Pomôžu vyriešiť otázku bývania pre ľudí, ktorí momentálne bývajú v domoch reštituentov a mesto im musí doplácať rozdiel medzi starým regulovaným a trhovým nájmom.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy