Výsledky vyhľadávania

Nočné stolíky

pridané Estate Union na 9 mája, 2021
0

Ako vybrať nočné stolíky

Odložiť si pred spaním mobil, okuliare či šperky na miesto, na ktoré ľahko dosiahneme z postele, považujeme za samozrejmosť. Ich odkladanie na zem je veľmi nepraktické. V spálni by preto nemala chýbať malá, no dôležitá, súčasť zariadenia — nočné stolíky.

Správne rozmery nočných stolíkov

Aby nočné stolíky do spálne pasovali, ako prvé si vyberte posteľ. S ňou potom nočný stolík zladíte. Pri výbere stolíkov zvážte materiál a výšku postele vrátane matraca. Ideálna výška pre nočný stolík je rovnaká s posteľou. Môže byť aj o niečo nižší, nikdy však nie vyšší, aby ste oň v spánku nezavadili.

Rozmery plochy stolíka by mali vyhovovať tomu, koľko vecí naň budete odkladať. Bude to len budík a niekoľko drobností? Alebo si naň postavíte aj nočnú lampu? Radi si pred spaním čítate? Potom by sa naň mali zmestiť aj kniha alebo časopis. Na nočnom stolíku môžete mať tiež fotografie alebo dekorácie. Pred tým, ako sa rozhodnete pre konkrétny model, si preto premyslite, čo všetko na ňom budete chcieť mávať.

Úložný priestor alebo nie?

Úložný priestor v stolíku v podobe poličiek alebo zásuviek využijú nielen tí, ktorí majú radi vždy vo všetkom poriadok. Môžete si ním prakticky zväčšiť odkladaciu plochu. Poslúži na odloženie množstva predmetov, ktoré by inak zaberali priestor navrchu stolíka.

Aj na materiáli záleží

Nočné stolíky si môžete vybrať z viacerých materiálov. Pre milovníkov klasiky a prírodného dizajnu sú najvhodnejšie drevené nočné stolíky. Ak si radi v posteli vypijete kávu alebo čaj, vopred myslite na citlivosť dreva na tekutiny a zadovážte si nepremokavé podšálky.

Ak hľadáte najlacnejšie riešenie, môžete siahnuť po drevotrieske. Nočný stolík patrí medzi málo namáhané súčasti zariadenia, drevotrieska preto predstavuje dostatočne kvalitný materiál. Výhodou je tiež dostupnosť v mnohých dekóroch.

Pre priaznivcov moderného štýlu bývania si k dispozícii tiež modely z kovu alebo skla. Tieto materiály vnesú do bývania nový, zaujímavý prvok.

Nábytok do spálne a doplnky

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy