Výsledky vyhľadávania

Obliečky

pridané Estate Union na 7 mája, 2021
0

Ako vybrať obliečky

Krásny dizajn nie je jediným hľadiskom, podľa ktorého vyberať posteľné obliečky. Aby ste s nimi boli pri ich používaní 100 % spokojní, zvážte aj ďalšie kritériá. Ktoré to sú, sa dozviete z nášho krátkeho sprievodcu pri výbere.

Materiál posteľných obliečok

Jednotlivé materiály, z ktorých sa posteľné obliečky vyrábajú, sa od seba odlišujú svojimi vlastnosťami. Výber bude závisieť od vašich osobných preferencií. Vo všeobecnosti by však mal byť ideálny materiál priedušný, mal by dobre odvádzať pot, v zime by vás mal zahriať a v lete chladiť.

Bavlnené obliečky

Bavlna je prírodný materiál s výbornou priedušnosťou. Dokáže rýchlo pohltiť vlhkosť a pomerne rýchlo usychá. Bavlnené obliečky sú navyše príjemné pri dotyku s pokožkou. Vďaka prírodnému pôvodu sú prirodzene antialergénne. Bavlna výborne zachováva svoj tvar a farby aj po mnohých praniach. Pre zvýšenie stálosti farieb je vhodné pranie lícovou stranou dovnútra.

Saténové obliečky

Hladký povrch saténu je veľmi príjemný na dotyk. Satén môže byť prírodný alebo umelý.

 
 

Prírodný satén

Má krásnu, pevnú štruktúru a vysoký lesk. Posteľné obliečky z tohto materiálu vyzerajú veľmi luxusne. Tká sa zo 100 % bavlny s vyššou hustotou vlákien. Výborne saje pot a je veľmi mäkký. Pre lepšiu stálosť farieb sa odporúča prať obliečky prevrátené naopak na programe určenom pre jemnú bielizeň.

 

Umelý satén

Lacnejší, umelý satén vyzerá na prvý pohľad veľmi príťažlivo. Pri používaní sa však veľmi kĺže. Ľahko sa do neho tiež zadrapnú nechty, čím sa narúša štruktúra zádermi na tkanine. Na rozdiel od prírodného saténu tiež nedokáže v dostatočnej miere absorbovať vlhkosť.

Krepové obliečky

Krep sa vyznačuje svojou zaujímavou štruktúrou. Poskytne vám rovnaký komfort počas spánku ako bavlna, keďže sa vyrába práve z nej. Krep je obľúbený pre jednoduchú starostlivosť, netreba ho totiž žehliť.

Flanelové obliečky

V zime oceníte hrejivé vlastnosti flanelu. Aj v zložení tejto tkaniny nájdete 100 % bavlnu, má však vyššiu gramáž. Tkanina je upravovaná česaním, čím sa vytvorí jej charakteristický jemný povrch. Na flaneli okrem tepelnoizolačných vlastností oceníte jeho mäkkosť.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy