Výsledky vyhľadávania

Ohodnotenie nehnuteľnosti

pridané Estate Union na 29 decembra, 2020
0

Bratislava. Dobrý deň. Pravdepodobne sa nachádzate v situácii kedy chcete predať, kúpiť alebo prenajať nehnuteľnosť. Rozmyšľate, ako nastaviť tú správnu cenu. Potrebujete ohodnotenie nehnuteľnosti.

 

Ohodnotenie nehnuteľnosti

 

V článku sa dozviete, ako realitní makléri a realitné kancelárie ohodnocujú nehnuteľnosti.

 

V prvom rade určia cenu nehnuteľnosti na základe svojich skúseností, ktoré aktuálne z trhu majú. V prípade turbulentých období kedy sa ceny rýchlo menia používajú na ohodnotenie nehnuteľnosti realitné portály.

Cenu určuje trh. Správne ohodnotenie nehnuteľnosti je kľúčové pre úspešný predaj, prenájom nehnuteľnosti. V každom prípade sa tieto informácie zídu aj kupujúcim.

 

Ak si nie ste istí s hodnotou vašej nehnuteľnosti máte tieto možnosti:

1. Určiť hodnotu nehnuteľnosti z realitných portálov

2. Požiadať o pomoc realitného makléra

3. Poradiť sa s prateľmi, ľuďmi, ktorí v súčastnosti riešili tento problém

 

Najčastejšie sa prikloníme k ohodnoteniu nehnuteľnosti pomocou realitných portálov. Na týchto miestach je väčšina predávaných nehnuteľností. V rýchlom čase spoznáme ponuku a našu konkurenciu.

 

Nevýhodou ohodnotenia nehnuteľnosti cez realitný portál je, že cena nemusí zodpovedať reálnej hodnote nehnuteľnosti. Môže byť nízka a aj vysoká.

 

V neposlednom rade nevieme posúdiť či sa daná nehnuteľnosť aj za takú sumu nakoniec predá. Často sa stáva, že sa predajná cena môže znížiť a naopak aj zvýšiť.

 

 

Ohodnotenie nehnuteľnosti

 

Ideálnym riešením je skombinovať viacero možností pri ohodnotení nehnuteľnosti. Realitný maklér vám vie poradiť pri určovaní ceny. Pozná podmienky na trhu.

 

Ak máte priateľov, ktorí v súčasnej dobe predali, kúpili alebo prenajali nehnuteľnosť môžete sa poradiť aj s nimi. Dajte si však pozor na ich znalosť trhu. Môže sa stať, že ich rady nemusia byť presné.

Ideálnym riešení na ohodnotenie nehnuteľnosti je kombinácia všetkých možností. Zorientovanie sa na trhu jeho sledovaním v čase, keď potrebujete riešiť predaj, kúpu alebo prenájom nehnuteľnosti.

 

Na záver treba dodať, že informácie, ktoré vám poskytnú realitné portály nemusia byť presné. Často sa stáva, že nehnuteľnosti, ktoré sú v ponuku už nemusia byť aktuálne.

 

Ak robíte ohodnotenie nehnuteľnosti preverujte si aktuálnosť ponuky. Jednotucho zavolajte na danú ponuku a prevete si jej aktuálnosť. Boli by ste prekvapení koľko neaktuálnych nehnuteľností je v ponuke.

 

Potrebuejete pomôcť s predajom, prenájmom nehnuteľnosti? Klinkite sem >>>. Rád Vám pomôžem.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy