Výsledky vyhľadávania

Perina

pridané Estate Union na 9 mája, 2021
0

Ako vybrať perinu

O príjemný pocit počas celej noci bez zbytočného potenia či pocitu chladu sa postará kvalitný perina. Aby presne vyhovoval vašim potrebám, pri výbere bude potrebné zvážiť niekoľko parametrov. Ktoré to sú, vám poradíme v nasledujúcom článku.

Periny si môžete pozrieť


Tu >>>>


Viac perín si môžete vybrať tu >>>>.

Správna veľkosť paplóna

Pre komfortný pocit počas celej noci by mal paplón presahovať vašu výšku približne o 20 – 30 cm. Táto dĺžka zabezpečí, že sa budete môcť celí zakryť. Čo sa týka šírky, tu je potrebné pridať 30 cm k šírke vášho hrudníka. Paplóny si môžete zakúpiť vo veľkosti pre deti a dospelých a vo veľkosti XXL, inak označovanej ako predĺžená veľkosť.

Paplón pre jednoposteľ alebo dvojposteľ

Štandardné rozmery paplónov pre jednu osobu sú 140 x 200 cm, predĺžený model sa vyrába vo veľkosti 140 x 220 cm. Na dvojposteľ budete potrebovať dvojitý paplón v rozmeroch 200 x 220 cm alebo 220 x 240 cm. Táto veľkosť je dostatočná na pohodlný spánok pre dvoch ľudí. Kým sa pre dvojitý paplón rozhodnete, zvážte, či vám tento spôsob zakrývania bude vyhovovať.

Detský paplón

Detské paplóny, ktoré sa zmestia do detskej postieľky, zakúpite v rozmeroch 90 x 130 cm. Vyhovujú deťom do 6 rokov, potom budete musieť kúpiť bežnú veľkosť paplónov.

Perina

Aký materiál zvoliť

Pri kúpe máte na výber syntetické aj prírodné materiály. Odlišujú sa svojimi vlastnosťami.

Perie a páperie — páperové paplóny sa vyrábajú zo sterilizovaného peria a páperia. Majú výborné hrejivé vlastnosti, sú vzdušné, mäkké a majú dlhú životnosť.

Ovčia vlna — jemnosť pri dotyku, výborné tepelnoizolačné vlastnosti — to sú výhody ovčej vlny. Tento prírodný materiál môže vyhovovať aj niektorým alergikom.

Polyester — ako výplň paplónov sa používa tiež duté polyesterové vlákno. Má dobré tepelnoizolačné vlastnosti, je jemný a pružný.

Nanovlákno — dobre izoluje teplo. Tento materiál vyhovuje alergikom, je ľahký a dobre si zachováva svoj tvar.

Perina

Paplóny podľa stupňa hrejivosti

Vo väčšine domácností nie je počas roka stála teplota. Preto je vhodné vyberať paplón zvlášť na leto aj zimu. Hrejivosť paplóna určujú hmotnosť a vlastnosti výplne.

Letný paplón — nazývaný aj chladivý, vhodný na leto až jeseň. Gramáž sa pohybuje do 300 g/m2. Je ľahký a priedušný.

Celoročný paplón — gramáž do 500 g/m2. Je vhodný do prostredia, v ktorom nie je počas letných nocí priveľmi teplo.

Hrejivý paplón — alebo tiež zimný paplón má gramáž až do 1 200 g/m2. Dokáže udržať telesné teplo pod prikrývkou aj v chladnejšom prostredí.

Textílie do spálne nájdete


Tu >>>>Viac textílií do spálne nájdete tu >>>>.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy