Výsledky vyhľadávania

Posteľ

pridané Estate Union na 8 mája, 2021
0

Ako vybrať posteľ

Posteľ je základným kusom nábytku v každej spálni. Jednotlivé modely sa však od seba odlišujú materiálom, konštrukciou a tiež rozmermi. Pri výbere postele, ktorá vám bude vyhovovať po všetkých stránkach, vám pomôže nasledujúci článok.

Rozmery postele

Dvojlôžkové postele do spálne sa vyrábajú v rôznych rozmeroch. Pri výbere vychádzajte z výšky vašej postavy. Dĺžka postele by ju mala presahovať minimálne o 25 cm, tento rozdiel vám poskytne dostatok miesta pri hlave aj nohách. K dispozícii máte rozmer 200 cm pri štandardných posteliach a 220 alebo 240 cm pri predĺžených.

Šírka postele

Pre pohodlie počas spánku je rozhodujúcim faktorom tiež šírka postele. Na jednu osobu počítajte minimálne 80 cm, vhodnejšie je však až 1 m. Dvojlôžkové postele sa vyrábajú v šírke od 160 cm. Štandardom je sú 180 a 200 cm.

Výška postele

Výška postele je rozmer, na ktorý sa pri výbere najčastejšie zabúda. Je však rovnako dôležitý ako ostatné údaje. Aby ste počas spánku nevdychovali prach z podlahy, minimálna výška je 30 cm nad zemou. Táto je však veľmi nekomfortná počas vstávania, vyberajte preto postele z vyššou výškou. Pre seniorov sa odporúča výška až 60 cm a viac.

Aký materiál konštrukcie pestele vybrať

Materiál postele vplýva najmä na jej životnosť a dizajn. Jednotlivé materiály sa odlišujú aj pevnosťou.

Laminátové postele

Laminátové postele sú najlacnejšou voľbou. Sú vyrobené z drevotriesky, ktorá je dekorovaná fóliou. Kvalitná drevotrieska vám poskytne dostatočnú pevnosť, no časom sa bude opotrebovávať. V spojoch aj na povrchu sa totiž drevotrieska ľahšie poškodí. Nevýhodou je preto krátka životnosť.

Drevené postele

Drevo prinesie do spálne krásu prírodného materiálu, je pevné a má dlhú životnosť. Výborne tiež odoláva mechanickému poškodeniu a neobsahuje žiadne chemické látky, vďaka čomu je vhodné aj pre alergikov. Za drevo však zaplatíte o niečo vyššiu sumu.

Kovová posteľ

Kovová posteľ má dlhú životnosť, ľahko sa čistí a nezachytáva sa na nej prach. Kov je navyše veľmi odolný. Ak kupujete kovovú posteľ, dôležitá je kvalita spojov. Nekvalitné spoje by vás v noci rušili vŕzganím.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy