Výsledky vyhľadávania

Vankúše

pridané Estate Union na 9 mája, 2021
0

Ako vybrať vankúše

Stáva sa vám, že sa ráno zobudíte so stuhnutým alebo boľavým krkom? Alebo si kvôli polohe, v ktorej sa necítite komfortne, dobre nepospíte? Príčinou môže byť nevhodný vankúš. Ako ho vybrať, aby vyhovoval vašim potrebám?

Vankúše si môžete pozrieť

Ako vybrať, aby vyhovoval vašim potrebám?

Výber vankúša podľa polohy

Základom pre výber vankúša je poloha, v ktorej spávate. Dôležitým kritériom sú tiež zdravotné problémy, ktorým je potrebné prispôsobiť tvar či výplň. Správne vybraný vankúš bude po celú noc držať hlavu v správnej pozícii. Predídete tak bolestiam ramien, šije, prípadne hlavy. Podľa polohy v spánku vyberiete vhodný typ vankúša.

Pre spánok na bruchu  — najvhodnejším je nízky a mäkký vankúš. Výborné prispôsobenie tvaru zabezpečí, že sa počas noci nebude priveľmi namáhať a vykrúcať do neprirodzenej polohy vaša chrbtica.

Pre spánok na chrbte — vankúš, ktorý nie je priveľmi vysoký v strednej mäkkosti zaručí, že hlava nebude veľmi nadvihnutá. Krčné svaly a chrbtica tak zostanú v prirodzenej uvoľnenej polohe bez napínania. Pre túto polohu v spánku je vhodný tiež anatomický vankúš.

Pre spánok na boku — ak najčastejšie spávate naboku, budete potrebovať vyšší a tvrdší vankúš. Krk a plecia tak budú mať dostatočnú oporu. To, či ste vybrali správne, zistíte podľa toho, či je vaša chrbtica rovná. Hlava by sa nemala zakláňať. Aj pre túto polohu je vhodný anatomický vankúš.

Rôzne polohy počas spánku — ak spávate v rôznych polohách, vyberte si stredne vysoký a stredne mäkký vankúš. Ten je vhodný pre spánok na bruchu, boku i chrbte.

Výplň vankúša

Vankúše sa vyrábajú s rôznou výplňou. Ak preferujte prírodný materiál, vyberte si páperový vankúš. Toto riešenie však nebude vhodné pre alergikov. Zo syntetických materiálov sa najčastejšie používa polyesterové vlákno. 

Vankúše s touto výplňou sú mäkšie. Výhodou je tiež možnosť prania v práčke. Ak potrebujete anatomicky tvarovaný vankúš, výplňou bude pravdepodobne lenivá pena, ktorá sa dobre prispôsobuje tvaru tela.

Spáľňový textil si môžete pozrieť

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy