Výkup nehnuteľnosti

Výsledky vyhľadávania

Výkup nehnuteľnosti

pridané Estate Union na 30 decembra, 2020
0

Výkup nehnuteľnosti ihneď

 

Pravdepodobne sa nachádzate v situácii, kedy potrebujete predať nehnuteľnosť. Rozmýšľate nad spôsobom predaja. Ako zvládnete všetky postupy, aby bol predaj nehnuteľnosti úspešný. Ak chcete predať nehnuteľnosť bez problémov a rýchlo, potom využijete výkup nehnuteľnosti.

Často sa stáva, že z rôznych dôvodov potrebujete predať nehnuteľnosť rýchlo. Sťahujete sa do zahraničia, máte problémy s exekúciami, nestíhate splácať hypotekárny úver, nehnuteľnosť ste nadodudli v dedičskom konaní a potrebujete rýchlo peniaze, prípadne nemáte nervy a čas na obhliadky.

V takejto situácii je ideálnym riešením využiť na predaj nehnuteľnosti výkup. Výkup nehnuteľnosti je pohodlným riešením pri vyrovnaní svojich dlhov a ušetrením poplatkoch súvisiacich s dražbou.

Tie sa môžu vyšplhať až na dvojciferné percentá z vydraženej sumy. Vydražená suma nie je vždy trhovou cenou. Môže sa stať, že za nehnuteľnosť dostanete podstatne menej peňazí, ako pri rýchlom predaji cez výkup nehnuteľnosti.

Ušetrite tak veľa peňazí a nervov súvisiacich z takouto situáciou. Pri výkupe dostanete peniaze rýchlo, nemusíte čakať na schválenie hypotéky kupujúceho, ktorú ani nemusí dostať, zbavíte sa dlhov a môžete začať nový život.

 

Výkup nehnuteľnosti

Výkup nehnuteľnosti sa využíva najmä v situáciách kedy je majiteľ nehnuteľnosti pod časovým tlakom a potrebuje rýchlo jednať. Najčastejšie to je situácia, kedy mu hrozí exekúcia a dražba.

Stáva sa aj to, že majiteľ nehnuteľnosti nemôže alebo nechce čakať mesiace na kupujúceho. Nemá chuť a čas absolvovať obhliakdy bez požadovaného konca.

Majiteľ nehnuteľnosti kupuje druhú nehnuteľnosť, na ktorú má zloženú zálohu a nemôže čakať na predaj dlhé mesiace. Hrozí mu, že príde o vybranú nehnuteľnosť a o rezevačný poplatok.

V týchto situáciách majitelia nehnuteľností využívajú výkup nehnuteľnosti. Ak patríte k majiteľom, ktorí nemôžu z rôznych dôvodov čakať s predajom svojej nehnuteľnosti máte túto možnosť.

Pri výkupe nehnuteľnosti si dajte pozor na právny servis súvisiaci s jej predajom. Použite kvalitné kúpne zmluvy a podmienky, ktoré zabezpečia bezpečný a rýchly prevod nehnuteľnosti, no hlavne bezpečné uhradenie dohodnutej kúpnej ceny a odovzdania nehnuteľnosti do užívania.

Pri výkupe nehnuteľnosti sa kupujúci musí preukázať, že má z čoho financovať kúpu nehnuteľnosti ešte pred podpisom kúpnej zmluvy. Ideálnym preukázaním finančných prostriedkov je notárska úschova.

V notárskej úschove notár konštatuje, že finančné prostriedky na zaplatenie kúpnej ceny prijal do úschovy a garantuje ich vyplatenie predávajúcemu po splnení podmienok uvedených v notárskej zápisnici o úschove peňazí.

Nezáväzné ocenenie nehnuteľnosti

Vyplňte formulár a budeme Vás kontaktovať

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy