Za koľko predať byt

Výsledky vyhľadávania

Za koľko predať byt

pridané Estate Union na 24 septembra, 2020
0

 

Za koľko predať byt

 Najdôležitejším rozhodnutím pri predaji bytu je stanovenie predajnej ceny. Pri otázke za koľo predať byt hľadáme odpovede väčšinou na internete. Tá by mala odrážať aktuálnu trhovú hodnotu. Ako však zistiť čo je trhová hodnota? Najčastejšie siahneme po informácii na realitné portály, kde porovnávame hodnotu nášho bytu s podobnými v tej istej lokalite, v tom istom stave. Problém može nastať v situácii keď jednotlivé ceny nehnuteľností v našej lokalite neodrážajú aktuálnu hodnotu. Často sa cena umelo zvyšuje a neodráža schoponosť trhu akceptovať dané sumy.  

 

Ako predať nehnuteľnosť za viac? Kliknite sem >>>.

 

Za koľko predať byt?

Poväčšine nevieme z uvedených informácií usúdiť skutočný stav danej nehnuteľnosti – rekonštrukcia jednotlivých častí bytu ( kvalita kuchynskej linky a jej vybavenie, kvalita kúpeľne a toalety, kvalita omietok, kvalita okien, kvalita podláh), orientácia bytu na svetové strany, umiestnenie v bytovom dome, celkový stav domu( zateplenie, výmena rozvodov vody a odpadu, výmena výťahov, stav chodieb a schodiska, stav strechy), veľkosť nákladov na chod a údržbu domu. Všetky tieto údaje ovplyvňujú hodnotu nehnuteľnosti.  

Predávate byt? Prečítajte si postup predaja bytu v článku „Predaj bytu“.  Kliknite sem >>>.    

Napríklad rekonštrukcia a vybavenie kuchyne nie je vždy na rovnakej úrovni, taktiež kúpeľňa prípadne okná. Nedá sa považovať byt za zrekonštruoavný pred desiatimi rokmi za rovnaký stav ako byt zrekoštruovaný pred dvoma mesiacmi. Túžobné očákavanie, že dostaneme rovnakú cenu za nerovnakú rekonštrukciu vedie k zle stanovenej predajnej cene.     

Za koľko predať byt?

Takýto byt sa môže stať ležiakom bez záujmu a jeho atraktivita rýchlo v priebehu niekoľkých týždňov klesá. Ideálne je sa poradiť s odborníkom, prípadne úprimným známym, ktorý podobný byt skutočne predal. Internet často neodzrkadluje reálnu hodnotu, za ktorú sa aktuálne predáva. Česť výnimkám. Prípadne sa pokúsiť zistiť cenu v cenových mapách banky, ktorá tieto údaje podľa úž podpísaných, teda reálnych kúpnych zmluv eviduje a v cenových mapách uverejňuje.  

 

 

Predávate byt? Potrebujete pomôcť so stanovením ceny?

 

Kontaktujte ma.

 

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy