Výsledky vyhľadávania

Závesy

pridané Estate Union na 9 mája, 2021
0

Ako vybrať závesy

Závesy sú textilným doplnkom, ktorý sa hodí ku každému štýlu zariadenia interiéru. Môžete ich využiť ako dekoráciu aj na zatemnenie miestnosti. Ak neviete, aké materiály a vzory vybrať, poradíme vám v nasledujúcom článku.

Závesy si môžete pozrieť


Tu >>>>Viac závesov si môžete  vybrať tu >>>>.

Vyberte si váš štýl

Závesy patria k textilným doplnkom, ktoré ponúkajú bohatú variabilitu dizajnov. Môžete si ich vybrať v mnohých farbách a vzoroch. Výrazné vzory urobia zo závesov dominantný prvok, ktorý dodá interiéru celkom nový šmrnc. 

Ak máte radšej nenápadnejšie farby, tie jemne doplnia dizajn celej miestnosti a vhodne ich môžete zladiť tiež so štýlom vášho interiéru.

S jemnými kvetmi a bylinkami krásne vyniknú v spálni zariadenej vo vintage štýle. Jednofarebné závesy alebo moderné abstraktné vzory v modernom interiéri.

 

 

Dekoračné alebo zatemňujúce?

Pri výbere závesov si vopred ujasnite, čo od nich očakávate. Chceli by ste, aby sa stali najmä výrazným dekoračným prvkom, alebo ich budete využívať na zatemnenie spálne? Podľa tohto kritéria si môžete vybrať:

  • dekoračné — vyrobené z ľahších materiálov, ktoré po zatiahnutí celkom nezabránia prenikaniu svetla,
  • zatemňujúce — husto tkané materiály a materiály vybavené špeciálnou vrstvou, ktorá neprepúšťa svetlo z okolia.

Prírodné aj syntetické materiály

Šijú sa z mnohých materiálov, ktoré si môžeme rozdeliť na prírodné a syntetické. Každá skupina má svoje výhody a nevýhody.

  • Ak sa rozhodnete pre syntetické materiály, môžete sa tešiť na jednoduchú údržbu. Pri správnom postupe prania a sušenia ich často nie je potrebné ani žehliť. Tieto materiály sú však menej priedušné. Zo syntetických materiálov sa na závesy najčastejšie používa polyester.
  • Prírodné materiály ponúkajú príjemný povrch, tvarovú a farebnú stálosť. Sú však o niečo náročnejšie na údržbu a pri praní sa ľahko pokrčia. Patria sem napríklad klasická bavlna, luxusne pôsobiaci prírodný satén a ľan.

Závesy a záclony si možete pozrieť


Tu >>>>Viac závesov si môžete vybrať tu >>>>.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy