Aukcia nehnuteľností

Výsledky vyhľadávania

Aukcia nehnuteľností

Aukcia nehnuteľností vám získa z predaja nehnuteľnosti najvýhodnejšiu ponuku. Väčšina predávajúcich by svoju nehnuteľnosť predali najvýhodnejšie, ako sa v danom čase na trhu dá. Snažia sa určiť hodnotu svojej nehnuteľnosti rôznymi metódami, ktoré však nemusia byť presné. Určiť správnu hodnotu nehnuteľnosti je náročný proces, s ktorým sa často boria aj tí najskúsenejší realitní makléri. 

Pri tvorbe predajnej ceny predávajúci no aj realitní makléri najčastejšie použijú porovnávaciu metódu na základe ponuky na internete. Realitní makléri zapoja do tejto tvorby aj vlastnú skúsenosť z nedávno predávanej nehnuteľnosti v danej lokalite.

V čase nedostatku nehnuteľností na predaj sa predajná cena stanovuje veľmi ťažko. Nikto nevie posúdiť za akú sumu by sa daná nehnuteľnosť nakoniec mohla predať. V situácii, keď chcú predávajúci získať z predaja najvýhodnejšiu ponuku – väčšinou najvyššiu cenu je vhodné na predaj nehnuteľnosti použiť aukciu.

Aukcia nehnuteľností

Aukcia nehnuteľností

Predaj formou aukcie získa najvýhodnejšiu ponuku akú je možné v danom čase na trhu získať. Existujú prípady kedy sa nehuteľnosti predali za podstatne vyššiu cenu, ako si majitelia vedeli predstaviť. 

Aukcia nie je ničím novým vo svete obchodu. Od nepamäti sa využívala pri obchodovaní na trhoch, pri predaji umeleckých diel, výnimočných áut, lodí no aj nehnuteľností. Aukcia má však svoje pravidlá. 

Základným pravidlom je dôvera všetkých zúčastnených strán. Celý proces aukcie musí byť transparentný a všetci účastníci aukcie musia mať rovnaké príležitosti na uzavretie obchodu.

V čase aukcie sa záujemcovia o kúpu zídu na jednom mieste. Takýmto spôsobom transparentne vidia záujemcov o danú nehnuteľnosť a môžu sa zapojiť do jej kúpy. V čase nedostatku nehnuteľností majú všetci záujemcovia rovnakú príležitosť danú nehnuteľnosť kúpiť. 

Nie je nič horšie pre kupujúceho, keď neskoro zareaguje na ponuku nehnuteľnosti, ktorú videl na obhliadke. Často sa stáva, že sa nevie rozhodnúť v dostatočnom čase a druhý záujemca ho predbehne a nehnuteľnosť si zarezervuje. V tomto prípade sa daný záujemca už nemôže zapojiť do kúpi nehnuteľnosti aj, keby bol ochotný danú nehnuteľnosť kúpiť za viac. 

Akuciu nehnuteľností  v takýchto prípadoch ocenia najmä kupujúci a predávajúci získaju viac za svoju nehnuteľnosť. Vyhrávajú všetci zúčastnení.

Aukcia nehnuteľností prebieha v danom čase na špeciálne na to určenej webovej stránke. Záujemcovia sa na tejto stránke zaregistrujú a transparentne licitujú. 

Aukcia má väčšinou dĺžku 60 min. Ak tesne pred koncom aukcie, napríklad 1 minútu, niekto uskutoční prihodenie, aukcia sa automaticky predlžuje o 5 min, aby si ostatní účastníci aukcie mohli premyslieť svoje prípadné prihodenie.

Využite aukciu nehnuteľnosti

Vyplňte formulár a budeme Vás kontaktovať. Vaše údaje sú u nás v bezpečí a budú využité výhradne za týmto účelom. Vyplnením a odoslaním tohoto formulára nám dávate súhlas so spracovaním osobných údajov. Ochrana osobných údajov.

Porovnaj zoznamy