Katasterportál

Výsledky vyhľadávania

Katasterportál

pridané Estate Union na 22 júla, 2020
0

Predaj nehnuteľnosti väčšina z nás robí raz za život. Nerobte chyby, ktoré vás môžu stáť tisícky eur. Zvážte, ako predať nehuteľnosť, tak aby ste získali najvyššiu cenu za najkratší čas. Vďaka kvalitnej prezentácii dokážete získať až o 6% viac. Pri cenách nehnuteľností je táto suma veľmi zaujímavá.

Spravte zo svojej nehnuteľnosti jedinečnú a neodolateľnú ponuku. Prezentujte ju kvalitne.

 

Viac v článku „Ako predať nehnuteľnosť“, kliknite sem >>>.

 

Katasterportál

Ktasterportál je webová stránka, na ktorej sú nehnuteľnosti zapísané na liste vlastníctva. Nájdete tu nehnuteľnosti podľa čísla listu vlastníctva, parcelného čísla, súpisného čísla ( číslo stavby), podľa mena a priezviska majiteľa nehnuteľnosti, podľa nezistených vlastníkov, podľa bytu, rozostavaného bytu, nebytového priestoru, rozostavaného nebytového priestoru.

 

Portál eviduje všetky prebiehajúce konania, zápisy zmeny vlastníctva k nehnuteľnostiam, zápisy záložného práva v prospech banky alebo iných veriteľov, exekúcií, vecných bremien práva dožitia, práva prechodu, práva stavby. Viete veľmi jednoducho zistiť, že sa s nehnuteľnosťou niečo deje.

 

Prebieha na nej zápis záložného práva alebo zmena vlastníckeho práva. Prípadne výmazy tiarch. Na výpise z listu vlastníctva uvidíte takéto konania formou vyznačenia plomby s číslom konania.

 

Banky túto funkciu využívajú na čerpanie financií z hypotekárneho úveru po preverení vyznačenia plomby na liste vlastníctva zakladanej nehnuteľnosti. Kataster je povinný do 24hodín vyznačiť na liste vlastníctva plombu, ktorá hovorí o tom, že na nehnuteľnosti prebieha zmena. V tomto prípade zápis záložného práva v prospech banky.

 

Každá vec, ktorá je vložená do katastra v podateľni dostane svoje číslo podania, ktoré je zároveň aj číslo plomby a číslo konania. Katasterportál vám vydá list vlastníctva v elektronickej forme PDF.

 

Katasterportál

 

Tu si môžete pozrieť a skontrolovať, či na nehnuteľnosti prebiehajú nejaké konania, či je zaťažená ťarchou vyznačenou v časti “C” a kto je vlastníkom nehnuteľnosti.

Nájdete tu aj snímku z katastrálnej mapy. Na tento účel je však lepšie použiť portál https://zbgis.skgeodesy.sk/.

 

Predávate nehnuteľnosť a chcete sa vyhnúť chybám, ktoré robí väčšina predávajúcich?

 

Mohol by vás zaujímať tento článok „Ako predať byt„, kliknite sem >>>.

 

Predávate nehnuteľnosť? Potrebujete poradiť? Kliknite sem >>>.

 

 

 

Vyplňte formulár a budem Vás kontaktovať.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

realitný maklér
[supsystic-form id=12]

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy