Katasterportál

Výsledky vyhľadávania
pridané Martin Torda na 22 júla, 2020
| 0

Katasterportál

Ktasterportál je webová stránka, na ktorej sú nehnuteľnosti zapísané na liste vlastníctva. Nájdete tu nehnuteľnosti podľa čísla listu vlastníctva, parcelného čísla, súpisného čísla ( číslo stavby), podľa mena a priezviska majiteľa nehnuteľnosti, podľa nezistených vlastníkov, podľa bytu, rozostavaného bytu, nebytového priestoru, rozostavaného nebytového priestoru.

 

Portál eviduje všetky prebiehajúce konania, zápisy zmeny vlastníctva k nehnuteľnostiam, zápisy záložného práva v prospech banky alebo iných veriteľov, exekúcií, vecných bremien práva dožitia, práva prechodu, práva stavby. Viete veľmi jednoducho zistiť, že sa s nehnuteľnosťou niečo deje.

 

Prebieha na nej zápis záložného práva alebo zmena vlastníckeho práva. Prípadne výmazy tiarch. Na výpise z listu vlastníctva uvidíte takéto konania formou vyznačenia plomby s číslom konania.

 

Banky túto funkciu využívajú na čerpanie financií z hypotekárneho úveru po preverení vyznačenia plomby na liste vlastníctva zakladanej nehnuteľnosti. Kataster je povinný do 24hodín vyznačiť na liste vlastníctva plombu, ktorá hovorí o tom, že na nehnuteľnosti prebieha zmena. V tomto prípade zápis záložného práva v prospech banky.

 

Každá vec, ktorá je vložená do katastra v podateľni dostane svoje číslo podania, ktoré je zároveň aj číslo plomby a číslo konania. Katasterportál vám vydá list vlastníctva v elektronickej forme PDF.

 

Katasterportál

 

Tu si môžete pozrieť a skontrolovať, či na nehnuteľnosti prebiehajú nejaké konania, či je zaťažená ťarchou vyznačenou v časti “C” a kto je vlastníkom nehnuteľnosti.

Nájdete tu aj snímku z katastrálnej mapy. Na tento účel je však lepšie použiť portál https://zbgis.skgeodesy.sk/.

Predávate nehnuteľnosť a chcete sa vyhnúť chybám, ktoré robí väčšina predávajúcich?

Mohol by vás zaujímať tento článok „Ako predať byt

 

 

Predávate nehnuteľnosť? Potrebujete poradiť? Kliknite sem.

 

 

Vyplňte formulár a budem Vás kontaktovať.

realitný maklér

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy