Výsledky vyhľadávania

PREDAJ BYTU BRATISLAVA

Predaj bytu Bratislava

PREDAJTE BYT V BRATISLAVE ZA NAJVYŠŠIU CENU

Dobrý deň. Vitajte na tejto stránke. Pravdepodobne rozmýšľate o predaji bytu a radi by ste získali najvyššiu možnú cenu. Na tomto mieste sa dozviete dôležité informácie, ktoré vám pomôžu predať byt za vyššiu cenu. Informácie, ktoré vám tu odhalím sú z mojej každodennej  praxe realitného makléra so 17 ročnými skúsenosťami. Predaju bytov v Bratislave sa venujem väčšinu môjho profesného života. 

Z mojich skúseností, ktoré som v dlhoročnej praxi s mojimi klientmi získal viem, čo ovplyvňuje cenu pri predaji nehnuteľností. Informácie v tomto článku sú zamerané na predaj bytu v Bratislave, no dajú sa využiť pri predaji akejkoľvek nehnuteľnosti. Dozviete sa, čo je pre kupujúcich rozhodujúce pri výbere nehnuteľnosti, ktorú chcú kúpiť.

 

 

Viete, čo ovplyvňuje cenu vášho bytu v Bratislave pri jeho  predaji?

 

1. Kvalitná prezentácia

2. Lokalita, v ktorej sa byt nachádza

3. Jedinečnosť ponuky

4. Stav bytu

5. Stav domu, v ktorom sa byt nachádza

PREDAJ BYTU BRATISLAVA

Pri predaji bytu v Bratislave väčšina predávajúcich podcení kvalitu prezentácie. Robí tú najväčšiu chybu, ktorá ich oberá o tisícky eur:

  • nekvalitné fotografie,
  • absencia prípravy bytu na predaj,
  • odstránenie prasklín,
  • vypálených žiaroviek, 
  • starej maľovky,
  • nedokončených – nedotiahnutých detailov,
  • absencia príjemnej atmosféry.
 

 

Ak si kladiete otázku, ako dobre predať byt mali by ste sa zamyslieť v prvom rade nad kvalitou jeho prezentácie.

Viac sa o tom dočítate v článku „AKO PREDAŤ BYT“ kliknite sem >>>.

Spôsob akým pracujem pri predaji bytu v Bratislave

Pri predaji bytu v Bratislave využívam všetky moderné postupy, vďaka ktorým predáte vašu nehnuteľnosť rýchlejšie a výhodnejšie.

 

Veľa predávajúcich podceňuje pri predaji bytu kvalitu jeho prezentácia. Či už predávate byt, dom alebo pozemok mali by ste venovať pozornosť spôsobu prezentácie. Existujú štúdie, ktoré potvrdzujú skutočnosť, vďaka ktorej sa predávajúci často sami oberajú o  tisícky eur. Ak sa, teda rozhodnete predávať nehnuteľnosť, byt, dom alebo pozemok, myslíte na kvalitu prezentácie. Kvalitné fotografie, video prehliadka, 3D vizualizácia, príprava interiéru nehnuteľnosti, bytu, domu na predaj.

Odstráňte všetky rušivé elementy (praskliny, fľaky, osobné veci – kupujúci sa viac stotožní s nehnuteľnosťou, vie si seba lepšie predstaviť, žiť a bývať v byte či dome, ktorý si práve vyberá, rozhoduje sa o kúpe) pre navodenie príjemného pocitu. Predaj – kúpa nehnuteľnosti je veľmi pocitová záležitosť. Navoďte, teda príjemnú atmosféru a zvýšte jej hodnotu. Neoberajte sa o peniaze!

3D PREZENTÁCIA NEHNUTEĽNOSTI

3D prezentácia uľahčuje potenciálnemu záujemcovi zorientovať sa v priestore. Môže sa dokonale zoznámiť s priestorom a dispozíciou nehnuteľnosti a jej okolím ešte pred obhliadkou. Prezentácia šetrí čas predávajúcim. Záujemca sa vie vopred rozhodnúť či mu daná dispozícia a stav nehnuteľnosti vyhovujú a na obhliadku ide viac menej rozhodnutý danú nehnuteľnosť kúpiť. Chce už iba nasať atmosféru danej nehnuteľnosti a okolia – lokality.

VIDEO PREHLIADKA NEHNUTEĽNOSTI

Video prehliadka odprezentuje nehnuteľnosť potencionálnemu záujemcovi so všetkými benefitmi skoro ako na samotnej fyzickej obhliadke. Vo videu je možné upriamiť pozornosť na špecialitky danej nehnuteľnosti, ktoré ju robia jedinečnou a zaujímavou na trhu. Nehnuteľnosť sa odlíši od konkurencie, zapôsobí na záujemcov. Vo video prehliadke dokážete stvárniť atmosféru a pocit, ktorý je v nehnuteľnosti. Pre záujemcov sa stáva nehnuteľnosť príťažlivejšia a zaujímavejšia.

KVALITNÉ FOTOGRAFIE NEHUTEĽNOSTI

Kvalitné fotografie upútajú záujemcu na prvý pohľad. Prvý dojem urobíte iba raz do troch sekúnd. Využite možnosť prezentácie nehnuteľnosti formou profesionálnych fotografií profesionálnym fotografom. Robte skvelý prvý dojem a zaujmite potencionálnych záujemcov za tri sekundy. Kvalitné fotografie odprezentujú priestor tak, ako v skutočnosti vyzerá. Jeho skutočnú veľkosť zachytí kvalitná zrkadlovka, ktorá tiež zabezpečí čírosť, čistotu a krásnu farebnosť v prezentácii vašej nehnuteľnosti.

Predaj bytu Bratislava okolie

Predaju nehnuteľností, bytov, domov a pozemkov v Bratislave a okolí sa venujem viac ako 15 rokov. Potrebujete poradiť s predajom nehnuteľnosti?

Chcem predať a získať najvyššiu cenu za nehnuteľnosť

Vyplňte formulár a budem Vás kontaktovať

Predaj bytu Bratislava
[supsystic-form id=12]

Referencie mojich klientov, ktorým som pomohol s predajom a kúpou bytu v Bratislave

Rada by som sa Vám touto cestou poďakovala za Vaše služby súvisiace s predajom môjho bytu v Bratislave Petržalke na Beňadickej ulici. Napriek tomu, že zo začiatku to nevyzeralo veľmi nádejne (myslím si, že to bolo spôsobené letným prázdninovým a dovolenkovým obdobím), Vám sa podarilo predaj dotiahnuť do úspešného konca. Oceňujem Vašu aktivitu a snahu pomôcť pri všetkých úkonoch, ktoré sú pri predaji potrebné. A určite aj komunikáciu, ktorá bola na veľmi dobrej úrovni, promntné jednanie a úžasný prístup. Prajem Vám preto do ďaľšej práce veľa úspechov a zrealizovaných predajov a kúp.
 
Soňa H.
Predávajúca
 
 
Pán Torda mi pomohol predať 3-izbový byt v Bratislave, v Karlovej Vsi a s jeho prácou a pomocou som bola veľmi spokojná. Pomohol mi vo veľmi krátkom čase nájsť vhodného kupca, vybaviť všetky dokumenty a postaral sa, aby predaj prebehol bezproblémovo. Pána Tordu môžem pre predaj nehnuteľností len odporučiť.
 
Darina V.
Predávajúca
 
 
Pri predaji nášho trojizbového bytu na Muškátovej ulici sme boli veľmi spokojní s realitným agentom pánom Martinom Tordom. Preukázal profesionálny prístup ku všetkým aktivitám spojených s predajom bytu,od vyhľadania kupujúceho z viacerých záujemcov, a v splupráci s notárom prípravu predajnej zmluvy a spôsobu finančného vysporiadania predaja. Zabezpečil bezproblémový vklad do katastra nehnuteľností. Môžeme ho odporučiť prípadným ďalším záujemcom o predaj resp. kúpu nehnuteľnosti.
 
Pavel P.
Predávajúci
 
 
S Vašou prácou som bola nadmerne spokojná hlavne pre Vašu trpezlivosť, ochotu a ľudský prístup hocikedy riešiť môj problém a hlavne riešenie našej nehnuteľnosti, ktorá sa vďaka Vám aj podarila predať za čo som Vám nesmierne vďačná. Aj v budúcnosti v prípade potreby by som len Vás oslovila a doporučila mojim známym, ešte raz veľká vďaka
 
Zlata H.
Predávajúca

Chcem predať a získať najvyššiu cenu za byt

Vyplňte formulár a budem Vás kontaktovať.

Predaj bytu Bratislava
[supsystic-form id=12]

Predaj bytu Bratislava

Jednou z mojich posledných skúseností s predajom bytu je predaj 3 izbového bytu v Bratislave v mestskej časti Karlova Ves na Farduszovej ulici. Byt sa nachádza na 3 poschodí z 3 bez výťahu. Na začiatku predaja som spravil prieskum trhu v danej lokalite a porovnal som ponuku bytov v priľahlých uliciach a aj v širšom okolí. V danej dobe boli na trhu štyri podobné typy bytov. Cenová hladina ponúkaných bytov bola od 165.000,- € do 175.000,- €.  Byty boli v rôznych stavoch. Od pôvodného až po kompletnú rekonštrukciu. 

Predaj bytu Bratislava Karlova Ves

Byt na Fadruszovej ulici bol v tom čase po kompletnej veľmi kvalitnej rekonštrukcii. Majitelia si dali veľmi záležať na jeho rekonštrukcii. V tom čase boli rozhodnutí, že tam budú dlhodobo bývať. Kompletne vymenili všetky rozvody, rozvody elektriny, vody, odpadu. Vymenili omietky, okná, kúpeľňu, WC, interiérové dvere s obložkovou zárubňou, laminátové podlahy s vysokou odolnosťou proti oderu kvôli deťom a bezpečnostné dvere, kompletne zrekonštruovali kuchyňu. V byte bola naištalovaná klimatizácia v spálni a obývačke. 

Na základe tohto stavu som odporúčal majiteľom cenu  bytu na 180.000,- €. Táto cena bola v tej dobe najvyššia v danej lokalite.  Majitelia vlastnitli byt menej ako 5 rokov a po predaji museli zaplatiť daň a odvody do zdravotnej poisťovne. Po premyslení si predajnej ceny nastavili cenu na 194.000,-  vrátane mojej provízie. 

 

Nafotenie profesionálnym fotografom a 3D virtuálna prehliadka bytu

 

Tento 3 izbový byt na Fadruszovej ulici som v spolupráci s profesionálnym fotografom nafotil a spravil som 3D prehliadku. Pred samotným zachytením na fotografiám som byt poriadne upratal, odstránil som všetky osobné veci majiteľov, ako sú fotografie, magnetky na ľadničke, hračky a všetky ostatné osobné veci. 

Takto upravený a kvalitne nafotený byt spolu s 3D prehliadkou som umiestnil do ponuky na trh s realitami. Ku klasickému ponúkaniu na realitných portáloch som pridal kampaň na sociálnej sieti Facebook a Instagram, vďaka ktorej byt videlo v krátkom čase 20.000 cielených ľudí. 

 

Obhliadky bytu 

Netrvalo dlho a ozval sa prvý záujemca. Byt sa mu veľmi páčil no vadilo mu, že dom nemá výťah. Bolo preňho nepredstaviteľné vláčiť kočík a nákupy na tretie poschodie. Argumentoval som, že na prízemí je kočikáreň, kde si aj terajší majitelia nechávajú kočík, bicykle a pneumatiky. Rozhodnutie nekúpiť tento byt ovplyvnila táto skutočnosť.

Následne som absolvoval ešte dve obhliadky a žiadny z kupujúcich neprejavil záujem o kúpu. Začal som, teda zisťovať aký je dôvod. Najčastejším dôvodom bola cena. Ďalším dôvodom bola absencia výťahu. Prehodnotil som s majiteľmi cenu, ktorá bola podľa môjho názor v čase predaja bytu príliš vysoká. Majitelia si dali poradiť a znížili sme cenu na 184.000,- €. Vrátili sme sa na moju odporúčanú cenu, ktorá bola v danom čase najvyššia na trhu. Cena bola o 6% vyššia ako najbližší konkurenčný byt.

 

Záujemcovia o byt 

Po tejto úprave ceny sa roztrhol záujem o byt a rozbehli sa obhliadky bytu. Netrvalo dlho a prišlo rozhodnutie o kúpu od jedného záujemcu. Byt sa v podstate predal za jeden deň po tejto úprave ceny. Celý predaj trval 3 týždne. Správne stanovenie predajnej ceny je jednou z najdôležitejších súčastí predaja bytu.

Opäť sa mi potvrdila moja skúsenosť s predajom bytu v Bratislave. Správna prezentácia bytu, kvalitné fotografie a 3D virtuálna prehliadka pomohli tento byt predať rýchlo a za najvyššiu cenu na trhu.

PREDAJ BYTU BRATISLAVA

Porovnaj zoznamy