Výsledky vyhľadávania

Bratislava Staré Mesto Radlinského ulica

pridané Estate Union na 14 januára, 2021
0

Bratislava Staré Mesto Radlinského ulica

Parčík na Radlinského ulici zrevitalizujú

Bratislava. Obyvatelia mestskej časti Staré Mesto v oblasti Radlinského ulice a prechádzajúci touto lokalitou sa dočkali. Hlavné mesto sa zohodlo zrevitalizovať parčík na Radlinského ulici.

Parčík sa rozprestiera za kostolom Blumentál a frekventovanou zástavkou MHD. Momentálne nevyužívanú a zabudnutú časť Bratislavy zrevitalizujú. Pribudnú nové lavičky a smetné koše zasadené do priestoru. Asfaltové chodníky nahradia priepustnou dlažbou z kameňa.

Bratislava-Staré-Mesto-Radlinského-ulica

Bratislavčanky a Bratislavčania si tak budú môcť oddýchnuť pri čakaní na spoj, prípadne len tak posedieť v príjemnom a peknom prostredí. Pribudnúť majú nové stromy a rozšírený chodník pri zastávke a domoch, v ktorých sú umiestnené rôzne prevádzky.

V parčíku pribudnú cyklostojany a viac zelene vďaka pôdopokryvným rastlinám, ktoré dobré chránia pôdu pred suchom lepšou zádržnosťou vody. Tieto rastliny majú svoju pridanú hodnotu v období kvitnutia skrášlia okolie a poslúžia aj opeľovačom v meste.

Priestor parčíka neďaleko Blumentálskeho kostola prispeje k pripravenosti mesta na klimatickú zmenu a získa úplne novú kvalitu, vďaka ktorej sa doposiaľ neurčitá zelená plocha stane miestom príjemných stretnutí obyvateľov z blízkeho okolia a všetky Bratislavčaky a Bratislavčanou, ktorí si posedia v príjemnom prostredí pri dobre káve alebo rozhovore.

Hoci je v danej lokalite vysoká frekvencia pohybu ľudí, využiteľnosť tohto priestoru je v súčastnosti minimálna. Pôsobí skôr odradzujúco a veľmi málo ľudí si všimne jestvujúce prevádzky v domoch za parčíkom.

Na zastávke Blumentál denne prestupuje tisíce ľudí cestujúcich do práce, školy či za návštevou centra mesta. Také projekty zmenia charakter využitia verejných priestorov a zmenia vizuálny pocit z bývania v danej lokalite.

Bratislava Staré Mesto Radlinského ulica

Bratislava Staré Mesto Radlinského ulica

V stále sa zrýchlujúcom životnom tempe potrebujeme takéto projekty pre kvalitu svojho života. Stále viac ľudí túži po miestach plných zelene s možnosťou posedenia si a relaxu napríklad pri čakaní na električku.

Vlastníkov bytov v blízkom okolí poteší aj fakt, že zlepšenie verejného prostredia a jeho zkrášľovanie prispeje k rastu cien nehnuteľností v danej lokalite. Kvalita života a dostupnosť služieb zatraktívnia bývanie a zvýšia záujem o nehnuteľnosti.

Predávate, kupujete byt a potrebujete sa zorientovať v problematike kúpnej zmluvy na byt?

Stiahnite si zadarmo knihu „Návod na vypracovanie kúpnej zmluvy na byt“. Ku knihe dostanete zadarmo vzory zmlúv, ktoré prešli katastrom, návrh na vklad a preberací protokol na byt. Knihu si môžete stiahnuť tu >>>>.

Bratislava Staré Mesto Radlinského ulica

Foto zdroj: Bratislava – Hlavné mesto SR

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy