Nehnuteľnosti - ceny

Výsledky vyhľadávania
pridané Estate Union na 14 februára, 2020
0

Nehnuteľnosti ceny

 

Pôjdu ceny nehnuteľností dolu?

Nehnuteľnosti a ich ceny. Aké budú ceny nehnuteľností. Každý kto rozmýšľa o predaji nehnuteľnosti uvažuje o cene nehnuteľnosti a či sa mu oplatí v danej dobe predať. Často ak nepotrebujeme predať nehnuteľnosť, no pri tom by sme ju radi predali, čakáme na obdobie kedy bude jej cena na trhu najvyššia. Jej hodnotu v najväčšej miere ovplyvňuje ochota bánk poskytovať hypotekárne úvery a maximálna možná miera zadĺženia, ktorú určuje Národná banka Slovenska. Pôjdu teda ceny nehnuteľností dolu?

Z uvedeného by sa dalo uvažovať o tom, že ak banky prestanú poskytovať hypotéky ceny pôjdu smerom dolu. Nie vždy to je pravda. V období slušného hospodárskeho rastu, nízkej nezamestnanosti a vysokého dopytu po nehnuteľnostiach cena môže ísť smerom hore.

 

Rozmýšľate o predaji nehnuteľnosti a potrebujete poradiť kliknite sem.

 

Predaju nehnuteľností sa venujem viac ako 15 rokov, zažil som extrémne vzostupy cien, no aj ich pád. V dobe, keď píšem tento článok sa neustále skloňuje v médiách kríza a ceny nehnuteľností naďalej rastú. Zo skúseností, ktoré v súčasnosti mám môžem konštatovať, že sa objavujú prvé náznaky neochoty bánk poskytovať hypotéky vo výške, ktorú kupujúci potrebujú na kúpu nehnuteľnosti.

Kupujúci väčšinou nemajú nasporenú časť peňazí potrebnú na financovanie 20% z ceny nehnuteľnosti. Taktiež im nevychádza maximálna suma, miera zadĺženia, ktorú im banky, po opatreniach Národnej banky Slovenska proti nafúknutiu realitnej bubliny, môžu požičať.

Nikto nevie predpovedať, ako sa bude trh s nehnuteľnosťami vyvíjať. V období, keď banky sprísňujú poskytovanie hypoték by sa dalo predpokladať, že ceny pôjdu dolu. Nie vždy to býva pravda. V súčasnosti sa v regiónoch s nízkou nezamestnanosťou ceny vyvíjajú neprepokladaným smerom. Tento stav ovplyvňuje fakt, že nehnuteľností je veľký nedostatok, teda ich cena stúpa.

Otázne je dokedy budú kupujúci ochotní kupovať za tieto stále rastúce ceny. Táto situácia, v ktorej sa nachádzajú najmä mladí ľudia, začala zaujímať politikov.

 

Nehnuteľnosti – ceny – politika

 

Parlamentom prešiel zákon o podnikových bytoch, ktorý z časti rieši problém nájomného bývania. Na stole je čoraz viac skloňovaná téma vysokej absencie tejto formy bývania.

Strana, ktorá by rada ak dostane mandát od voličov, vybudovala 25.000 nájomných bytov, kde by prenájom 2 izbového bytu stál mesačne 199 EUR plus energie v tomto projekte pomôže hlavne mladým rodinám. Po vzore Rakúska a skúseností z minulosti tvrdí, že to je reálne.

Možnosť naplnenia tohto programu vidia vo využití štátnych pozemkov na výstavbu týchto bytov a veľké množstevené zľavy na stavebný materiál a prácu. Keďže štát nepotrebuje na tejto výstavbe zarobiť reálnosť tejto výstavby je možná.

 

Rozmýšľate o predaji nehnuteľnosti a potrebujete poradiť kliknite sem.

 

Možnosť štátnych nájomných bytov prinesie, hlavne mladým ľuďom perspektívu a istotu lacného bývania na celý život a väčšiu ochotu založenia si svojej rodiny. Zvýši sa pôrodnosť, zlepší sa demografická krivka, zníži sa zadlženosť a hlavne prinesie kľud v rodinách.

 

Nehnuteľnosti – ceny – budúcnosť

 

Cenu nehnuteľností, teda ovplyvňujú rôzne faktory, len čas ukáže, ako sa budú vyvíjať. Ak sa presadia nové zákony, začnú pribúdať nové byty, ochota bánk poskytovať hypotéky bude klesať je veľká pravdepodobnosť, že ceny nehnuteľností pôjdu vo všeobecnosti dolu.

S veľkou pravdepodobnosťou si nehnuteľnosti vo vyhľadávaných lokalitách, kde nebude prebiehať nová výstavba nájomných bytov udržia svoju hodnotu a možno ich cena pôjde aj hore.

Dôležitvou súčasťou, ktorá pri predaji nehnuteľností ovplyvňuje cenu je ich prezentácia. Príprava pred samotným predajom. Oprava poškodených častí na dome, byte. Upratanie nehnuteľnosti, odstránenie osobných predmetov, magnetiek z chladničky a iných miest v nehnuteľnosti.

Aranžovanie nábytku, bytových doplnkov, presvetlenie a optické zväčšenie priestoru, vytvorenie kvalitných fotografií a video prehliadky pomôžu získať z predaja nehnuteľnosti väčšiu cenu.

Určenie vývoja cien nehnuteľností je veľmi komplikované a presné predikovanie ich hodnoty je nemožné.

Ak premýšľate o predaji nehnuteľnosti a chcete za ňu dostať najvyššiu cenu, je podľa môjho názoru vhodný čas na jej predaj.

Vývoj cien nehnuteľností NBS.

Rozmýšľate o predaji nehnuteľnosti a potrebujete poradiť kliknite sem.

Ak sa vám môj článok páčil, pomohol vám budem rád za jeho zdieľanie.

 

Chcem predať a získať najvyššiu cenu za nehnuteľnosť

 

Vyplňte formulár a budem Vás kontaktovať.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Predaj nehnuteľnosti
[supsystic-form id=12]

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy