Výsledky vyhľadávania

Petržalka Námestie republiky

pridané Estate Union na 23 decembra, 2020
0

Bratislava Petržalka Námestie republiky. Mestská časť Bratislava Petržalka sa na základe požiadavky viacerých poslancov k participatívnemu výskumu, ktorý robili medzi obyvateľmi okolia Námestia republiky v Petržalke rozhodla vyhlásiť architektonickú súťaž na obnovu Námestia republiky.

 

Vyplýva to z tlačovej správy hovorkyne mestskej časti Márie Halaškovej. Súťaž bude vyhlasená budúci rok. Víťazný návrh určí budúci vzhľad Námestia republiky.

 

 

Petržalka Námestie republiky prieskum

 

Zámerom je lepšie využitie tohto prázdneho nudného priestoru. Členovia občianskeho združenia Punkt v spolupráci s mestskou časťou v rámci participatívneho procesu uskutočnili dotazníkový prieskum a telefonické rozhovory s obyvateľmi okolia Námestia republiky.

 

O prieskum bol veľký záujem, čo potvrdzuje záujem obyvateľov a ich pozitívny vzťah k danej lokalite. Väčšina hodnotí momentálny stav Námestia republiky ako nudnú plochu.

 

Do prieskumu sa zapojilo 1140 respondentov, viac ako 15 odborníkov sa zúčastnilo na workshope, vykonalo sa 21 štruktúrovaných rozhovorov.

 

Obyvatelia okolia Námestia republiky momentálne využívajú rôzne prevádzky, ktoré sú umiestnené v okolí námestia. Plocha námestia je jediným veľkým priestorom v Petržalke na usporadúvanie väčších kultúrnych podujatí, ktoré je vo vlastníctve samosprávy.

 

 

Petržalka skatepark Námestie republiky

 

Veľmi populárnym prvkom námestia, hlavne pre mladých ľudí, je skatepark, ktorý bude nutné zakomopnovať do budúcej podoby námestia. Respondenti by si priali, aby na námestí bola voda, viac zelene, tieň v horúcich letných dňoch, stromy a vodozádržné opatrenia.

 

Väčšina opýtaných by chcela, aby malo námestie kultúre a oddychové využitie. Množstvo organizácií, združení a iniciatív pôsobiacich v okolí námestia sú ochotné zapojiť sa do tvorby programu na námestí.

 

Námestie republiky má potenciál stať sa inkluzívnym, zeleným a spoločenským námestím pre celú Petržalku. Námestie v budúcnosti doplní plánovaná výstavba ďalších budov a električková trať, ktoré zmenia spôsob využitia námestia.

 

Nová štúdia s názvom Námestie republiky námestím bude od nového roku zverejnená na stránke namestierepubliky.sk.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy