Výsledky vyhľadávania
pridané Estate Union na 25 januára, 2021
0

Kúpno predajná zmluva na byt

Kúpno predajná zmluva na byt. Predávate alebo kupujete byt? Budete potrebovať kúpno predajnú zmluvu na byt. Dohoda podmienok spojených s predajom bytu musí byť v písomnej forme. Ústna dohoda sa neakceptuje. Bez kúpno predajnej zmluvy kataster neprevedie byt na nového vlastníka.

 V kúpnej zmluve si zmluvné strany dohodnú podmienky predaja, formu uhradenia kúpnej ceny, odovzdanie bytu do užívania. V kúpna zmluva musí obsahovať všetkých vlastníkov a kupujúcich. Ich trvalý pobyt, rodné číslo, stav. 

V kúpnej zmluve je presný popis bytu a jeho súčastí, veľkosť spoluvlastníckeho podielu na spoločných častiach a zariadeniach bytového domu a spoluvlastnícky podiel na pozemku, na ktorom je bytový dom postavený. 

Jednou z najdôležitejších častí kúpnej zmluvy je forma uhradenie kúpnej ceny za predávaný byt. Ako, kedy a komu bude cena za predávaný byt zaplatená. Je dôležité celý proces uhradenia kúpnej ceny nastaviť tak, aby boli ochránené obidve zmluvné strany. 

Predávajúci musí dostať bezpečne uhradenú cenu za byt a kupujúci musí bezpečne byt nadobudnúť do svojho vlastníctva. S predajom bytu súvisí veľa ďalších podmienok, ktoré by mali byť zapracované do kúpno predajnej zmluvy. Napríklad správca domu a vyhlásenie, že predávajúci nemá žiadne nedoplatky na zálohách za chod bytového domu. 

Ak predávate alebo kupujete byt je dobré zorientovať sa v problematike kúpnej zmluvy na byt. V knihe, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo sa dozviete viac o celom tomto procese. Ako bonus ku knihe dostanete návrhy kúpnych zmlúv, návrh na vklad do katastra a preberací protokol na byt. Stiahnite si zadarmo knihu „Návod na vypracovanie kúpnej zmluvy na byt“

Kúpno predajná zmluva na byt

Stiahnite si knihu a vzory zmlúv úplne zadarmo.Zadajte e-mail a meno a všetko vám príde do e-mailu.

* povinné polia

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Podmienky spracovania tu .

Kúpna zmluva vzor

Prílohou knihy sú vzory kúpno predajných zmlúv. Tieto zmluvy obsahujú štandardné náležitosti kúpnej zmluvy, návrh na vklad a odovzdávací protokol na byt. Zadajte do formulára svoje krstné meno a mail. Následne vám zašleme na uvedený mail tieto dokumenty: 

1. Kúpno predajná zmluva – forma úhrady v hotovosti, 

2. Kúpno predajná zmluva  – forma úhrady cez hypotéku s  kombináciou s hotovosťou, 

3. Kúpno predajná zmluva  – forma úhrady cez hypotéku, ktorá vypláca hypotéku predávajúceho s kombináciou s hotovosťou, 

4. Návrh na vklad do katastra nehnuteľností, 

5. Preberací protokol na byt

 

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy