Nová turistická trasa Bratislava

Výsledky vyhľadávania

Nová turistická trasa Bratislava

pridané Estate Union na 29 decembra, 2020
0

Bratislava. V lesoparku vznikla nová turistická a bežecká trasa. Trojkilometrový úsek novej trasy v bratislavskom lesoparku vedie od Sparísk nad Peknou cestou v smere na Biely kríž.

Mestské lesy Bratislava o tom informovali na svojej sociálnej. Trasa bola vybudovaná ako alternatíva k teraz rušnej ceste, ktorá je využívaná na turistiku, beh a jazdu na bicykli.

Na trase rušnej cesty v minulosti vznikali rôzne kolízne situácie. Túto novú trasu ocenia aj cyklisti, ktorí budú mať v danom úseku viac kľudu. Turisti a bežci sa odteraz môžu v lese po novej trase bezpečne pohybovať.

 

Nová turistická trasa Bratislava

V teréne je nová trasa dočasne označená šípkami umiestnenými na stromoch a drevenými kolíkmi umiestnenými v zemi, kým nebude označená klasickým značením.

Prvú polovicu trasy je možné využívať od 22. decembra, ktorá je už dokončená. Do začiatku rekreačnej sezóny bude dokončená zvyšná časť trasy v smere na Biely kríž.

Nová trasa sa stane súčasťou Štefaníkovej magistrály. Trasa sa začína na Spariskách pri infotabuli a teraz končí na Prostrednom vŕšku, kde sa napája na pôvodnú asfaltovú cestu v smere na Biely kríž.

Túry do okolia Bratislavy

Ak chodíte na túry do okolia Bratislavy určite sa stretávate s množstvom ľudí, ktorí využívajú pôvodnú afsaltovú cestu na jazdu s bicyklom. Vo veľa prípadoch sa tak turisti a bežci dostávajú do nebezpečných situácií.

 

Nová turistická trasa Bratislava

Budovanie takýchto nových trás určených výhradne pre turistov a bežcov zatraktívni pohyb v lese, prispeje k väčšiemu využívaniu bratislavského lesoparku.

Dúfajme, že v budúcnosti sa bude v takýchto projektoch pokračovať a budú podporované miestnymi politikmi. Prispejú k väčšej popularite bývania v Bratislave a jej okolia.

Pohodlie obyvateľov Bratislavy

Pohodlie obyvateľov Bratislavy, rozvíjanie rekreačných možností a lokalít na načerpenie síl by malo byť politickou prioritou. Priestor na oddych je základom kvalitného života v každej lokalite určenej na bývanie.

Ukazovateľom zlepšenia situácie súvisiacej s oddychom je aj spomínaná nová trasa pre turistov a bežcov v bratislavskom lesoparku a budovanie športovísk a ihrísk v Bratislave.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy