Výsledky vyhľadávania

Bratislava

pridané Estate Union na 12 decembra, 2020
0

Bratislava

Život v Bratislave sa za posledné roky veľmi zdynamizoval. Pribúda obyvateľov a počet áut. Dalo by sa skonštatovať, že v určitých momentoch sa život v Bratislave dosť zhoršil. Je tomu však naozaj tak? Ako sa žije ľuďom v jednotlivých častiach sme nezisťovali. Naša úvaha sa opiera o vlastné skúsenosti z realitnej činnosti. Z požiadaviek na bývanie v jednotlivých častiach vieme konštatovať aký typ bývania ľudia vyhľadávajú, čo ku kvalitnému životu potrebujú.  

Mestské časti Bratislava

Bratislava sa skladá z piatich okresov a sedemnástich mestských častí. Z uvedeného by sa mohlo zdať, že výber miesta na život je pomerne veľký. Žiaľ nie je tomu tak. Najčastejšie žiadané lokality v Bratislave sú okresy a mestské časti, z ktorých je dobrá dostupnosť do práce. Čoraz viac ľudí začína preferovať bývanie, kde dostupnosť ich práce majú pešo, prípadne električkou. Dopravná situácia v Bratislave je z roka na rok horšia a jazda autom do práce trvá dlhšiu dobu ako električkou. Po ceste autom do práce, ktorá často pripomína kroky príde na rad ďalší problém s parkovaním auta. V Bratislave podľa posledných štatistík z roku 2017 žije 430.000 ľudí. Iné zdroje uvádzajú až 666.000 ľudí a ďalších 100.000 ľudí prichádza do Bratislavy každý deň za prácou. Rozdiely v uvádzaných počtoch sú podľa nášho názoru v tom, že veľa ľudí, ktorí bývajú v Bratislave sa neprihlásia k trvalému pobytu. S veľkou pravdepodobnosťou ich motivuje pomoc svojmu regiónu – mestu odkiaľ pochádzajú formou daní z ich príjmu.  

Bratislavská časťNivy

Andrej, ktorý žije v lokalite Nivy si nevie vynachváliť túto lokalitu. Pracuje v blízkom bussines centre a cesta do práce mu pešo trvá 10min. Po práci má veľa možnosti na relax, v lokalite Nivy sa nachádza veľa športovísk, bežeckých dráh, posilňovní no aj kaviarní a reštaurácii. Ak by chcel zbehnúť do mesta za 15min kľudnou chôdzou bude na pešej zóne.  

Bratislavská časťPetržalka

Renáta žije v lokalite Petržalka, každé ráno využíva električku ako dopravu do svojej práce. Nevie si to vynachváliť, nestojí v zápchach a zástavku má neďaleko kancelárie. V Petržalke si poobede jednoducho nakúpi a keď potrebuje zájde do posilňovne prípadne na korčule či bicykel. Miestna hrádza, ktorú ma neďaleko jej poskytne dobré športové vyžitie.

 

Bratislavská časťKarlova Ves

Juraj sa rozhodol po štúdiu vysokej školy ostať žiť v lokalite Karlova Ves. K tejto lokalite má vytvorený vzťah, ktorý získal počas štúdia v prenajatom byte. Lokalitu si vybral aj kvôli jej blízkej polohe s lesoparkom, riekou Dunaj a dobrou dostupnosťou do mesta. Na dochádzanie do práce používa električku. Nepotrebuje vôbec auto. Všetko, čo si potrebuje nakúpiť má po ruke.  

Bratislavská časťDúbravka

Martin býva v lokalite Dúbravka. Toto miesto si pre svoj život vybral hlavne kvôli práci vo Volkswagene. Z Dúbravky má do práce blízko a rád využije električku, ktorou sa pohodlne dostane do centra mesta. Dúbravka je obklopená lesoparkom a veľa ľudí, dokonca aj lekárov, tvrdí, že má najlepšie ovzdušie zo všetkých lokalít mesta Bratislavy.  

Bratislavská časť Staré Mesto

Ivana tá miluje centrum starého mesta. Nevie šoférovať, tak jej vôbec nevadí zlá parkvacia situácia v absolútnom centre mesta. Zbožňuje nádych histórie, ktorým chce byť obklapená po celý čas svojho života. Kvôli tomu si aj prácu našla v absolútnom centre mesta na pešej zóne. Všetko si vybaví pešo a pri prechádzkach sa kochá históriou, ktorá sála zo starých budou lemujúcich jej cesty.  

Bratislavská časťNové Mesto

Zuzana sa rozhodla žiť v lokalite Nové Mesto, žije tam od narodenia. V tejto lokalite je socializovaná, má tam kamarátky z detstva, rodičov a všetko na čo je zvyknutá po celý život. V kľude si nakúpi v blízkych nákupných centrách, keď má chuť na kultúru sadne si na električku a je v centre mesta za 10 minút.  

Bratislavská časť – Rača

Ondrej sa rozhodol žiť trošku ďalej od centra mesta v lokalite Rača. Je milovníkom dobrého vína a atmosféry nesúcej sa z malých vinných pivníc, ktorých je v tejto mestskej časti požehnane. Kedykoľvek si však môže zájsť do neďalekého lesa na prechádzku či na bicykel. V tejto lokalite nemá pracovné príležitosti. Pracuje v centre mesta, tak dochádza do práce električkou.  

Bratislavská časťLamač

Patrik ten žije v lokalite Lamač. Oženil sa tam a je spokojný. Táto nenápadná lokalita je ukrytá v lone prírody. Obyvateľom poskytuje všetko, čo k životu potrebujú. Obchody, školu, škôlku, kúpalisko a hlavne les. Ten je veľmi blízko.  

Bratislavská časť – Ružinov

Sofia žije v lokalite Ružinov. Chodila tam za svojou babičkou. Babička jej nechala 2 izbový byt blízko nemocnice. Sofia je zdravotná sestra. Nevie si vynachváliť, ako blízko má do nemocnice, v ktorej pracuje. Ružinov jej poskytuje veľa ďalších možností na dobrý život. V blízkosti má športoviská, nákupné centrá, do historického centra mesta to má električkou na skok. Ružinov je druhou najvyhľadávanejšou lokalitou na bývanie v Bratislave.  

Bratislavská časť – Vrakuňa a Podunajské Biskupice

Amália žije v mestskej časti Vrakuňa. Vybrala si ju kvôli cenovej dostupnosti. Život lokalite Vrakuňa a Podunajské Biskupice je pohodlný. Lokalita má dobrú občiansku vybavenosť. Je tu veľa obchodov, športovísk. Jej veľkou nevýhodou je dostupnosť. Pokiaľ pracujete v meste môžete sa pripraviť na dlhé kolóny a čas strávený v zápche.  Výhodou je, že v tejto lokalite si nehnuteľnosti držia nižšiu cenovú úroveň ako v ostatných lokalitách Bratislavy. Je to spôsobené práve zlou dopravnou dostupnosťou a aj nechválnym bytovým domom Pentagon, v ktorom sa predávajú drogy a žije v ňom veľa narkomanov. Konkrétne v tomto dome kúpite veľmi lacné byty v Bratislave. 

 

Bratislava

Jednotlivé mestské časti Bratislavy robia všetko preto aby život svojim občanom zpríjemnili. Dbajú na to aby obyvatelia mali všetko čo k pohodlnému životu potrebujú. Dá sa konštatovať, že každá lokalita má to svoje čaro pre každého obyvateľa, ktorý sa v nej rozhodol žiť.  Bratislava je svojou polohou a okolím ideálnym miesto na dobrý a plnohodnotný život. Dôkazom je aj to, že cena nehnuteľností v tomto meste neustále rastie kvôly vysokému dopytu a nízkej výstabe nových bytových domov.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy