Výsledky vyhľadávania

Ocenenie nehnuteľnosti pri dedičskom konaní

pridané Estate Union na 14 septembra, 2021
0

V živote človeka sa vyskytnú smutné a nepríjemné situácie súvisiace s úmrtím blízkej osoby. V takejto situácii nám po našom blízkom často ostane majetok, ktorý je predmetom dedičského konania. Ak je jeho súčasťou nehnuteľnosť budete pre notára potrebovať ocenenie nehnuteľnosti pri dedičskom konaní.

Veľa ľudí si myslí, že potvrdenie o trhovej cene nehnuteľnosti pre potreby dedičského konania musí byť iba vo forme znaleckého posudku. Väčšinou si po vzájomnej dohode môžu dediči určiť hodnotu sami, prípadne môžu využiť ocenenie nehnuteľnosti realitnou kanceláriou. 

Notár však môže od vás požadovať znalecký posudok alebo potvrdenie o trhovej hodnote nehnuteľnosti.

Potvrdenie o trhovej cene nehnuteľnosti

Potrebujete určiť trhovú hodnotu nehnuteľnosti do dedičského konania pre notára? Špecialista z našej realitnej kancelárie vám ocení vašu nehnuteľnosť a vystaví vám potvrdenie o jej trhovej hodnote úplne zadarmo. Neplatíte žiadne poplatky za odhad nehnuteľnosti.

Trhová hodnota nehnuteľnosti je potrebná nie len pre dedičské konanie.  Ohodnotenie nehnuteľnosti vám pomôže pri dohode dedičov pri predaji nehnuteľnosti prípadne vyplácania hodnoty podielov medzi sebou.

Na odhad trhovej hodnoty je potrebná obhliadka nehnuteľnosti. V jedinečných situáciách postačia presné informácie a kvalitné fotografie z nehnuteľnosti. Takto stanovená hodnota nehnuteľnosti je postačujúca pre dedičské konanie. 

Ocenenie nehnuteľnosti pri dedičskom konaní

Potrebujete určiť trhovú hodnotu rezidenčnej nehnuteľnosti? Neváhajte nás kontaktovať. Na jej určenie nemusíte vyhadzovať peniaze za znalecký posudok. 

Ten je potrebný iba pri financovaní kúpy nehnuteľnosti bankou pri jej predaji. Pre potreby dedičského konania postačí aj potvrdenie, ktoré vám vystaví naša realitná kancelária zadarmo. 

Ocenenie nehnuteľnosti a jeho cena je, teda úplne zadarmo. Stačí ak vyplníte formulár a budeme vás kontaktovať. Je to veľmi jednoduché. Po zaslaní všetkých potrebných dokumentov, ako list vlastníctva, snímka z katastrálnej mapy, fotografií z celej nehnuteľnosti, veku nehnuteľnosti( ak ju viete – dá sa zistiť dodatočne), si s vami dohodneme termín stretnutia obhliadky nehnuteľnosti. 

Ohodnotenie nehnuteľnosti cena

Za odhad trhovej ceny vašej nehnuteľnosti nič neplatíte. Pretože je zadarmo. Špecialista na tvorbu trhovej hodnoty vám vystaví potvrdenie, ktoré môžete použiť pri dedičskom konaní. 

Jediné, čo je potrebné spraviť je kontaktovať nás a zaslať nám po dohode dokumenty potrebné k vystaveniu ocenenia nehnuteľnosti pri dedičskom konaní.  

Stačí ak nás budete kontaktovať vyplnením kontaktného formulára.

Vyplňte formulár

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy