Bicyklom do práce

Výsledky vyhľadávania

Bicyklom do práce

pridané Estate Union na 22 decembra, 2020
0

Bratislava. Podľa posledných štatistík získaných z cyklosčítačov začali Bratislavčania vo väčšej miere využívať na svoju prepravu do zamestnania bicykel. Bicyklom do práce chodí čoraz viac ľudí.

S veľkou pravdepodobnosťou je to spôsobené aktuálnou pandemickou situáciou, no aj stále sa zhoršujúcou dopravnou situáciou v hlavnom meste. Bratislava vsadila na cyklotrasy z dôvodu potreby zlepšenia dopravy a pravdepodobne jej tento zámer vyšiel.

Za cyklotrasy hovorí aj medziročný nárast o takmer 67% v prejazdoch po Viedenskej ceste. Pokiaľ pred otvorením Starého Mosta bolo v roku 2019 zaznamenaných 250.000 prejazdov, tak v tomto roku to už bolo 418.000.

Bratislavčania začali bicykel využívať aj na cestu do práce a inými povinnosťami v centre mesta.

Najsilneší je tento druh dopravy počas jari a leta. Väčšina cyklistov jazdí hlavne cez víkend na bratislavskej hrádzi, kde je rozdiel v porovnaní s pracovným týždňom väčší. To však neplatí pre Viedenskú cestu.

S veľkou pravdepodobnosťou je bratislavská hrádza využívaná skôr na rekreačnú cyklistiku počas voľného času, kým v centre mesta sa cyklistika využíva ako dopravný prostriedok. Najviac je to vidno v rannej špičke medzi 6 – 8 hodinou a po 15 hodine.

Bicykel sa stáva ideálnou alternatívou na prepravu do práce. Budovanie cyklotrás má svoj zmysel. Napomáha mobilite, odľahčuje dopravu v meste a neposlednej miere zlepšuje zdravotný stav.

Pri rozhodovaní o kúpe nehnuteľnosti určenej na bývanie prítomnosť cyklotrasy bude mať určitý vplyv. Môže sa dokonca stať, že nehnuteľnosti nachádzajúce sa v blízkosti cyklotrasy budú viac vyhľadávané a cenené.

Bicyklom do práce

V najväčšej miere túto formu prepravy do práce využívajú ľudia, ktorí bývajú v blízkosti centra mesta, prípadne bussines centier. Niektoré z nich už budujú parkovacie státia a garáže pre bicykle.

Rozvoj tejto formy dopravy podporuje aj magistrát, ktorý stavebníkom v stavebnom konaní pri veľkých stavbách určuje budovanie cyklotrás. V projekte musí developer zohľadniť jestvujúce trasy cyklotrás. Magistrát požaduje napojenie okolia nehnuteľnosti na jestvujúcu cyklotrasu v projekte stavebného povolenia.

 

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy