Ceny nehnuteľností Bratislava

Výsledky vyhľadávania

Ceny nehnuteľností Bratislava

pridané Estate Union na 8 decembra, 2020
0

Ceny nehnuteľností Bratislava

 

Vývoj cien nehnuteľností v Bratislave zaznamenáva v posledných rokoch dramatický nárast. Je to spôsobené atraktívnosťou hlavného mesta pre pracovný život. Možnosti, ktoré mesto dáva hlavne mladým ľuďom po skončení štúdia na vysokej škole spôsobuje vysoký dopyt po bývaní. To následne s ochotou bánk poskytovať hypotekárne úvery a nedostatkom nehnuteľností na bývanie spôsobuje prudký nárast ceny nehnuteľností v Bratislave.

 

Je veľmi ťažké predikovať vývoj cien nehnuteľností v Bratislave. No s veľkou pravdepodobnosťou bude stále stúpajúci. Neutíchajúci hlad po bývaní spojený s pracovnými a kariérnymi možnosťami, ktoré hlavné mesto mladým ľuďom ponúka a so slabou a veľmi pomalou výstavbou nového bývania bude s veľkou pravdepodobnosťou vytvárať tlak na ceny nehnuteľností určených na bývanie.

 

Absencia pozemkov určených v územnom pláne na výstavbu bytových domov a rodinných domov, zlý stavebný zákon, vďaka ktorému developéri vybavujú roky stavebné povolenie (5-7 rokov) bude spôsobovať hlavne v dobrých lokalitách, kde sa už vlastne ani stavať nemôže prudký rast cien naďalej.

 

Kupujúci budú preferovať lokality odkiaľ sa jednoducho pešo dostanú do práce. Ideálnou dopravou, ktorá nepozná zápchu je električka. Takže nehnuteľnosti v takýchto lokalitách s veľkou pravdepodobnosťou budú neustále zvyšovať svoju hodnotu.

 

Ceny nehnuteľností Bratislava

Tiež si treba uvedomiť, že aj hodnota eura je stále nižšia. Opatrenia Európskej centrálnej banky v snahy eliminovať ekonomické a epidemiologické krízy devalvuje menu EURO a tým aj všeobecnú hodnotu peňazí.

 

Snaha o “dobrú infláciu” tlačením peňazí zníži ich hodnotu a spôsobí nárast cien vo všeobecnosti. Je, preto mylné domievať sa, že ceny nehnuteľností všeobecne no hlavne v Bratislave pôjdu niekedy dolu.

 

Ak, teda premýšľate nad kúpou nehnuteľnosti na bývanie neváhajte a kupujte. Tento typ nehnuteľností v dobrých lokalitách Bratislavy lacnejší nebude.

 

Ak rozmýšľate nad predajom je vhodný čas. Teda samozrejme iba ak nechcete čakať na ešte výhodnejšie zhodnotenie ceny nehnuteľnosti.

 

Samozrejme nikto nemá krištáľovú guľu a nevie presne predpovedať aký bude vývoj cien. No ak si zhrnieme všetky dostupné informácie a fakty je veľmi pravdepodobné, že ceny nehnuteľností určených na bývanie budú iba rásť.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy