Koľko trvá zápis do katastra nehnuteľností

Výsledky vyhľadávania

Koľko trvá zápis do katastra nehnuteľností

pridané Estate Union na 10 decembra, 2020
0

Koľko trvá zápis do katastra nehnuteľností

Ak robíme zmeny v našom živote týkajúce kúpy alebo predaja nášho bývania potrebujeme, aby táto zmena bola zapísaná do katastra nehnuteľností. Na zápis zmeny vlasnického práva môžeme mať naviazané zaplatenie kúpnej ceny, ktorá je v úschove u notára alebo v banke. Prípadne odovzdanie nehnuteľnosti do užívania. Vtedy nás zaujíma koľko trvá zápis do katastra nehnuteľností.

Ak sme neurobili žiadnu chybu v kúpnej zmluve, ktorú sme podali do katastra s návrhom na vykonanie zmeny vlastníckeho práva kataster vo väčšine prípadov zapíše takéto konanie do 30 kalendárnych dní.

Ak potrebujeme tento čas zrýchliť môžeme využiť zrýchlený vklad do katastra, za ktorý si však budeme musieť priplatiť. Viac sa o tom dozviete v článku “Zrýchlený vklad do katastra” tu.

Möbelix

V prípade, že budú v kúpnej zmluve chyby kataster konanie preruší a vyzve účastníkov konania k oprave chýb, ktoré sú v kúpnej zmluve. Čas na zápis do katastra sa môže o dobu potrebnú na opravu chýb predĺžiť.

 

Myslíte, preto na kvalitné vypracovanie kúpnej zmluvy, aby ste predišli takýmto problémom. Konanie prebehne hladko a peniaze, ktoré potrebujete napríklad na kúpu nového bývania získate v potrebnom čase. Nič vám nebude brániť vo vašom zámere, ktorý v danom čase s peniazmi za predaj nehnuteľnosti máte.

 

Môže sa stať, že kataster konanie nezapíše v danom termíne z dôvodu malej personálnej kapacity pracovníkov katastra. V takomto prípade vám neostane nič iné, ako svoje konanie urgovať s prosbou o urýchlene zapísanie. Ak kataster v danej lehote nezapíše vaše konanie máte nárok na vrátenie poplatku za vklad do katastra. Zoznam poplatkov si môžete pozrieť tu.

 

 

Chcete predať svoju nehnuteľnosť a získať za ňu najvyššiu možnú cenu v aktuálnej dobe na trhu? Venujte maximálnu pozornosť prezentácii nehnuteľnosti pri jej predaji. Viac sa o prezentácii nájdete tu.

 

Zdá sa Vám celý proces predaja nehnuteľností náročný a neviete si rady? Kontaktujte ma, rád Vám pomôžem.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy