Výsledky vyhľadávania
pridané Estate Union na 8 januára, 2021
0

Šrobárovo námestie Petržalka

Bratislava. Mestská časť Bratislava Petržalka plánuje so vznikom nového zeleného priestotu na Šrobárovom námestí. Plánuje sa s výsadbou nový 50 stromov. Zrekonštrujú a rozšíria sa chodníky, pribudnú nové lavičky, koše a fontánka na pitnú vodu. Informovala o tom hovorkyňa miestnej časti Petržalka pani Mária Halašková.

Na okraji má pribudnúť nový výbeh pre psov, street workoutové ihrisko v areáli školy a fontánka na pitnú vodu. V ďalšej etape sa plánuje aj s rekonštrukciou tartanovej bežeckej dráhy. Zámerom projektu je zachovanie najmä parkového charakteru námestia.

Pri tvorbe štúdie sa kládol najmä dôraz na ochranu jestvujúcich drevín. Štúdia revitalizácie je pripravená a bude sa upravovať po dohode s miestnymi obyvateľmi.

Šrobárovo námestie Petržalka

Na revitalizáciu je vyčlenených 200.000,- € z mimomorozpočtových zdrojov mestskej časti. Petržalke sa minulý rok podarilo získať mimorozpočtové z Úradu vlády na revitalizáciu Šrobárovho námestia a areálu základnej školy Anatolija Karpova na Černyševského ulici.

Lokalita Petržalka

Lokalita Petržalka sa mení stále k lepšiemu. Pokiaľ začiatkom deväťdesiatych rokov bolo skôr trestom bývať v tejto mestskej časti, dnes je situácia iná. V Petržalke je veľmi dobrá občianska vybavenosť. Nechýbajú školy, obchody, kiná, nákupné centrá, nemocnica.

K zlepšeniu života neustále prispievajú aj takéto projekty, ktoré revitalizujú verejné priestory. Lepšia dostupnosť služieb a dopravy zo strany mestskej časti.

Dobudovanie električky na koniec Petržalky, ktorého súťaž sa spustila minulý rok. Dobrá dostupnosť do centra mesta, na obchvat a diaľnicu. Blízskosť parkov, pribúdanie počtu stromov a zelene vytvára atraktívnosť tejto mestskej časti pre život a bývanie.

Z uvedených dôvodov ceny nehnuteľností v Peržalke neustále rastú. Čím bližšie sa nachádzajú od centra mesta tým vyššia je ich cena. Čo ovplyvňuje cenu nehnuteľností pri ich predaji sa dočítate v článku „Ako predať byt“ tu.

Návod na vypracovanie kúpnej zmluvy na predaj bytu

Predávate, kupujete byt a potrebujete sa zorientovať v procese vytvorenia kúpnej zmluvy stiahnite si zadarmo knihu „Návod na vypracovanie kúpnej zmluvy“ tu. Ku knihe vám pošlem vzory zmlúv, návrh na vklad do katastra a protokol na odovzadnie bytu.

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená

Porovnaj zoznamy